SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton’ın ABD’li kalecisi Tim Howard, kızgın durumdaki Sir Alex Ferguson ile yüzleşmenin, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda konuşmaktan çok daha “ürkütücü” olduğunu söyledi.

ABD basınına açıklamalarda bulunan Howard, 2014 FIFA Dünya Kupası ikinci turunda Belçika’ya uzatmalarda 2-1 kaybettikleri maçta sergilediği başarılı performansın ardından Obama’nın kendisini tebrik ettiği telefon konuşmasını değerlendirdi.

Obama ile yaptığı konuşmanın kendisi için “büyük bir an” olduğunu belirten Howard, “Tabii ki konuşmanın yapılacağından önceden haberdar edildik. Takım patronunun konuşmak için size gelip ‘5 dakika içinde yanımda ol” demesi gibi bir durum. Üzerine söyleyecek sözünüz olamaz. Sonuçta ABD Başkanı her gün sizi aramaz. O an sadece başkana aptalca bir şey söylememeye çalışıyorsunuz, çünkü asla unutulmayacağı için böyle bir şey yapmak istemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Manchester United’da forma giydiği sürede teknik direktörlüğünü yapan Sir Alex Ferguson ile aralarında geçen konuşmaları, Obama ile yaptığı telefon konuşması ile karşılaştıran ABD’li kaleci, “Kızgın durumdaki Ferguson’ın size telefon etmesi ya da onunla soyunma odasında yüzleşmeniz, ABD Başkanı ile konuşmaktan daha ürkütücü diyebilirim. Ferguson’ın size kızmış olması muhtemelen dünyadaki en kötü şeydir” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:15:20,