SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Gaziantepspor’u 2-1 yenen Bursaspor’un teknik direktörü Şenol Güneş, maçı daha kolay kazanmaları gerektiğini bildirdi.

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kazanmaları gereken bir maça çıktıklarını belirterek, Gaziantepspor’un takım oyunu oynayan, genç bir ekip olduğunu söyledi. Maç öncesi belirledikleri tüm taktikleri sahaya yansıttıklarını aktaran Güneş, kalelerinde golü görene kadar rakibe pozisyon vermeden atağa geçtiklerini vurguladı.

Güneş, saha zeminiyle ilgili soru üzerine, Gaziantep gibi bir şehrin daha kaliteli bir stada kavuşması gerektiğini ifade etti. Saha sorununun Gaziantepspor için de sıkıntı oluşturabileceğine dikkati çeken Güneş, “Defansif oynadıkları zaman rakibin oyununu bozabilir ama hucum gerektiği zaman oyun kurmakta sıkıntı yaşayabilirler. Yağışların da etkisi var ama genel olarak sahanın zemini çok düzgün değil. İnşallah en kısa sürede düzeltirler” diye konuştu.

“OKAN BURUK BİR DAHA İZLESİN”

Güneş, Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk’un, hakeme yönelik eleştirilerinin hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

“Ben şimdi yine konuşup, kendime ceza verdirmek istemiyorum. Baktığınız zaman haksızlığa uğradığını düşünmesi gereken biziz. Maçı bir daha izlediklerinde pozisyonları daha net görebilecekler. Kim futbol oynamak istiyor, kim oyunu bozuyor, bir bakarsanız o zaman hakem de dahil kimin ne hatalar yaptığını görürsünüz. Bence tarafsız olarak yeniden gözden geçirsinler. Şu anda konuşup yeniden gündeme alınmak istemiyorum, hakikaten üzülüyorum. Saha içerisinde ceza almamak için kendimi kenara attım. Pet şişeye ayağımı vurdum, az daha hakem beni dışarı atıyordu. Bu duruma düştük. Avantajlar, sarı kartlar ben konuşursam bunları detaylı açmam lazım, o yüzden hiç girmeyeyim. Okan hoca çalışıp, işini iyi yapıyor ama maçı bir daha izlerse yüzde 70 bize haksızlık yapıldığını görür.”