SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi öncesi 4 isim tehlikede

Teknik direktör Slaven Bilic, ceza sınırındaki isimleri uyardı: Çok dikkatli olun. Galatasaray derbisinde hepinize ihtiyacım var. Kolay kart görmeyin, 90 dakika boyunca soğukkanlı oynayın.

Güncellenme: 09:03, 28/12/2014
Derbi öncesi 4 isim tehlikede

Çok yoğun bir maç temposu içerisindeki Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic dün öğrencileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Hırvat çalıştırıcının hedefinde ceza sınırındaki isimler vardı. Başarılı teknik adam, bugün kart görmeleri halinde derbide cezalı duruma düşecek olan Demba Ba, Ersan Gülüm, Oğuzhan Özyakup ve kaptan Tolga Zengin'le görüşmede bulundu.

Aman dikkat Ersan

Özellikle savunmadaki kritik isimlerden Ersan'a seslenen Bilic, “Ersan çok dikkatli olmalısın. Savunmada Sivok'un sakatlığı sürüyor. Derbideki kilit oyuncularımızdan birisi sensin. Sarı kart görüp, cezalı duruma düşersen bizi sıkıntıya sokarsın. Dikkatli ve soğukkanlı bir şekilde 90 dakikayı tamamla. Rakip forvetlerle ve hakemle diyaloğa girmeni istemiyorum” diye konuştu.

Tolga'ya seslendi

Sakatlığı bulunan Demba Ba'yı riske etmeyecek olan Bilic, Tolga Zengin ve Oğuzhan Özyakup'u da es geçmedi. Kaptan'ın tüm takıma önderlik yapacağını belirten Bilic, “Size tüm kalbimle inanıyorum. Konya'dan eksik vermeden 3 puanla döneceğiz. Sakin bir şekilde galibiyeti alıp, evimize dönelim” dedi. Öğrencileri de, teknik direktör Slaven Bilic'e bugün için galibiyet sözü verdi.