SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’ın çağrısı cevapsız kaldı

Başkan Yıldırım’ın “Takıma destek olun” çağrısına rağmen tribünler yine boş kaldı. Bedelli askerlik misali sezon öncesinde para verip kombine bilet alan 13 bin taraftar stada gitmedi, maçı evden izledi.

Güncellenme: 09:31, 28/12/2014
Aziz Yıldırım’ın çağrısı cevapsız kaldı

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

PASSOLİG nedeniyle bu sezon hemen her stat dolmazken Şükrü Saracoğlu'nda ise ayrı bir sıkıntı yaşanıyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, “Taraftarımız gelsin, takıma destek olsun” şeklindeki çağrısına rağmen sarı-lacivertliler yine yoktu. Mersin maçı için 5 bin 691 bilet satılırken, stada giriş yapan kişi sayısı 12 bin 507'ydi.

Yani kombinesi olan 6 bin 817 taraftar takımı desteklemeye geldi. Fenerbahçe'nin bu sezon sattığı toplam kombine bilet sayısı ise yaklaşık 20 bin civarı. Yani dün 13 bin kombineli futbolsever stada gelmedi, maçı evinden izledi.

Hasılat çok azaldı

Daha önceki yıllarda evinde pek çok maçı tıklım tıklım tribünler önünde oynayan Fenerbahçe, artık hem seyirci desteğinden yoksun kalıyor hem de ciddi bir zarar ediyor. Eskiye göre tribün hasılat geliri 4'te 1'e düşen sarı-lacivertli kulüp, taraftarını yeniden stada çekmek için projeler üzerinde çalışıyor.

 

Yayınlanma Tarihi:08:53,