SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ak Saray’a gitti rahatladı!

Gençlerbirliği karşılaşması öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden sarı-kırmızılılar, TT Arena’nın bütün sorunlarını halletmiş oldu. Taraftarlar ise hala tepkili...

Güncellenme: 08:57, 28/12/2014
Ak Saray’a gitti rahatladı!

G.Saray'ın Gençlerbirliği ile oynadığı maça saatler kala sarı-kırmızılı kafilenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Ak Saray'da ziyaret etmesi camia içinde büyük tepkiyle karşılansa da metro için söz alınması sevinçle karşılandı. Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın yıllar sonra aldığı randevu ile gerçekleşen ziyarette bizzat Ulaştırma Bakanı'nı arayan Erdoğan, metro çalışmaları ile ilgili bilgi aldı ve çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

52 bin kişi önünde

Ligin ikinci yarısına yetiştirilme sözü alınan metro durağının açılmasıyla maçlarını 52 bin kişi önünde oynayacaklarını söyleyen Albayrak ise Cendere Yolu'nun da açılması için talepte bulundu. Ulaştırma Bakanı bunun da sözünü verdi. Abdurrahim Albayrak eleştirilerin doğal olduğunu ancak bürokratik engellerin ortadan kaldırılması için bu tür diyalogların olacağını söyledi. Cim-Bom, başkentte 2 puan bıraksa da Arena'yla ilgili önemli adımlar atmış oldu.