SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tempolu oyun

27 Aralık 2014

FENERBAHÇE bu zorlu karşılaşmadan 3 puanı almayı başardı. Karşısında çok dirençli ve istekli bir Mersin vardı. Mücadelenin ilk yarısında Mersin savunmada hatalar yapınca sarı-lacivertliler bunlardan yararlanmayı bildi. F.Bahçe çok pozisyon buluyor ancak bir türlü maçı koparmayı başaramıyor. Dün de bu hastalık nüksetti. Haliyle taraftarlar da son bölümde ister istemez strese giriyor.

DÜNKÜ maçın belli başlı kırılma noktaları vardı. Öncelikle Volkan, Murat Ceylan'ın şutunu köşeden başarıyla çıkarmasa maç daha farklı noktalara gidebilirdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında Egemen'in topu elle düzeltmesine hakem Bülent Yıldırım penaltı kararı verseydi yine gidişat değişebilirdi. Sonrasında hakem Yıldırım aynı şekilde F.Bahçe'nin lehine vermesi gereken penaltıyı atladı. Ve hakem bu kararlarıyla maça damgasını vurdu.

Ulusoy uyudu ama…

EĞER Yıldırım bunları tespit edebilseydi oyun bambaşka bir havaya bürünecekti. Sonrasında Mersin rakip kaleye yüklendi ancak gol yollarında etkili olamadı. Kaleci Mihaylov çok basit hatalar yaptı ama onun yanında penaltıyı başarılı bir şekilde çıkardı. Bu pozisyonda hakeme penaltıyı verdiren çizgi hakemi Alper Ulusoy'du. Daha önceki kaçırdığı pozisyonda uyuyan Ulusoy, burada penaltı düdüğünü çaldırdı. Evet Diego'nun ayağı kaleci Mihaylov'un göğsünün altında kaldı. O nedenle hakemin kararına saygı duymak lazım. Alkışlar Alper'e

FENERBAHÇE dün önceki maçlarına oranla daha tempolu bir futbol oynadı. Bunda kesici rolünü çok iyi oynayan Mehmet Topal ile sol kanatta etkili işler yapan Alper Potuk'un da büyük katkısı vardı. Aynı Mehmet Topal akıl dolu bir gol atarak günün de kahramanı oldu. Mersin de özellikle ikinci yarıda sarı-lacivertlilerin yüksek temposuna ayak uydurunca ortaya seyir zevki yüksek bir maç çıktı. Her şeye rağmen F.Bahçe çok önemli fırsatlardan yararlanamasa da bu yüksek maç trafiğinde önemli bir 3 puanı hanesine yazdırdı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek