SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyaka’dan çok sert açıklama!

Pınar Karşıyaka yönetiminden 24 Aralık Çarşamba günü oynanan olaylı Galatasaray Liv Hospital maçı sonrası sarı-kırmızılı yönetimin yaptığı açıklamalara tepki geldi.

Güncellenme: 18:45, 27/12/2014
Pınar Karşıyaka’dan çok sert açıklama!

Karşıyaka Spor Kulübü, Türkiye Basketbol Ligi’nde Galatasaray Liv Hospital arasında oynanan karşılaşmada yaşanan olaylara ilişkin “Yavuz hırsız misali, Galatasaray Spor Kulübü maç sonrasında her türlü platformda ortamı germeye devam etmekte ve asılsız ithamlarla kulübümüzü zan altında bırakmaya çalışmaktadır” açıklamasında bulundu.

Açıklamada, 24 Aralık 2014 Çarşamba günü Karşıyaka Spor Salonu'nda oynanan Galatasaray Liv Hospital müsabakasında çıkan olayların sorumluluğunun Pınar Karşıyaka’ya yüklenmek istendiği savunuldu.

İki takım arasında geçen sezonlardan bu yana oynanan maçlardaki gerginliklerin Galatasaray Liv Hospital Baş Antrenörü’nün provokatif tutum ve davranışları neticesi tırmandığı iddia edilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Söz konusu maçta Karşıyaka taraftarı kendisine yakışmayarak bizim de karşı olduğumuz belirli süreli de olsa küfür etmiştir ancak görülmesi gereken şudur ki küfürler rakip takım antrenörünün özellikle taraftara yönelik provakasyon içerikli olduğuna inandığımız tutum ve davranışlarının neticesi gerçekleşmiştir.  Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü’nün tavırları, maçın son bölümünde kaybetme noktasında elindeki board’u tribüne doğru, saha kenarında yer alan resmi görevlilerin üzerine attığı ve aralarından birinin yaralanmasına sebep olduğu televizyon görüntülerinde de sabittir.”

Basketbolu yönetenlerin gerginlikleri de önlemekle görevli olduğu vurgulanan açıklamada, “Basketbol aşığı Karşıyaka taraftarının diğer maçlardaki tutumu ortadadır” ifadelerine yer verildi.

Her türlü işi üzerine vazife edinen kişilerin her geçen gün yarayı büyüttüğü iddia edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Üstelik yavuz hırsız misali, Galatasaray Spor Kulübü maç sonrasında da, her türlü platformda ortamı germeye devam etmekte ve asılsız ithamlarla kulübümüzü zan altında bırakmaya çalışmaktadır. Geçtiğimiz sezon Galatasaray Spor Kulübü yöneticisi Murat Özyer ile münakaşa yaşayan şahsın 24 Aralık'ta maçta olmadığının teyidi emniyet yetkililerinden de alınabilir. Kendisi cezalı olduğu için maç saatinde karakolda imza vermiştir. Maç sırasında Ergin Ataman'ı sükunete davet eden kişi şube yöneticimiz Aygün Cicibaş'tır ve sayesinde olaylar daha da büyümeden yatışmıştır. Galatasaray Spor Kulübü'nün yapmış olduğu açıklamaya istinaden, yaptıkları asılsız ve gerçek dışı benzetme bile bize, koskoca bir kulübün doğru düzün bilgi almadan, dedikodu, varsayım, iftira üzerine kurulu bir düzen içerisinde yönetildiğini düşündürmüştür. Ne aciz bir durumdur ki, bir aklı selim idareci dahi bu durumu araştırma gereği duymamış, kimin kaleme almış olduğu bilinmeyen iki satır yazıyı, Yönetim Kurulu açıklaması gibi ortaya atıvermişlerdir. Sonra da çıkıp kamuoyundan, Türkiye'ye basketbolu kendilerinin getirdiklerine inanmalarını beklemektedirler. Basketbolu kimin icat ettiği ve hangi ülkeye kimin getirdiği konusunda ahkam kesecek değiliz ancak, hatırlatmakta fayda var ki, Türkiye'de Basketbol Ligi kurulduğunda da Karşıyaka vardı, kendileri para alamazlarsa ligden çekilme tehditleri savururlarken de. Hem Karşıyaka hem de büyük Karşıyaka taraftarı dün olduğu gibi yarın da var olacaktır.”

NTVSpor