SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Albayrak taraftarı çıldırttı!

G.Birliği maçı için Ankara’da bulunan Galatasaray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Görüşme sonrası açıklamalar yapan Abdurrahim Albayrak’ın sözleri ise taraftarları delirtti.

Güncellenme: 10:03, 27/12/2014
Albayrak taraftarı çıldırttı!

Sarı-kırmızılı kulüp Gençlerbirliği mücadelesi için Ankara'ya gitmişken uzun süredir başaramadığı bir ziyareti de gerçekleştirdi. Bilindiği gibi Ünal Aysal, 3.5 sene başkanlık yaptı. O dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'dan 3.5 sene boyunca radevu alamayan Galatasaray, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na kabul edildi. Futbolcular ve teknik heyetin yanı sıra, yöneticiler Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve Ali Yüce de görüşmede hazır bulundu.

Samimi bir ortamda geçtiği belirtilen toplantı sonrası çıkışta Başbakan Ahmet Davutoğlu ile de karşılaşan Galatasaray heyeti, Erdoğan'ın ardından Davutoğlu ile de hatıra fotoğrafı çektirdi. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 53 numaralı Galatasaray forması hediye eden Albayrak'ın ziyaret sonrası yaptığı açıklamalar büyük yankı uyandırdı.

Mübarek bir gün!

Taraftarların sosyal medyada büyük tepki gösterdiği Albayrak, “Mübarek bir gün. Yıllardır bu anı bekliyordum. Cumhurbaşkanımıza sıkıntılarımızı anlattık. Özellikle Arena'ya giden metroyla ilgili konuştuk. Derhal gerekli talimatları verdi. İnşallah tekrar ziyaret edeceğiz. Muhteşem bir köşk. Bazı yabancı futbolcular o kadar etkilendiler ki Türk vatandaşı olmaya karar verdiler. Bu köşkü beğenmeyenler kıskançlık yapıyor” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:27,