SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da ‘men’ korkusu sona erdi

Borç-alacak dengesizliği sebebiyle Avrupa kupalarından men edilme korkusu taşıyan G.Saray çözümü buldu. Ali Sami Yen Oteli ve Riva projeleri teminat gösterilip UEFA ikna edilecek.

Güncellenme: 14:06, 27/12/2014
G.Saray’da ‘men’ korkusu sona erdi

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

UEFA'nın Finansal Fair-Play kurallarındaki katı tavrı sebebiyle Avrupa kupalarından men edilme korkusu taşıyan Galatasaray çözümü buldu. Ali Sami Yen Oteli ve Riva projelerini teminat göstermeyi planlayan yönetim, bu yolla UEFA'yı ikna edecek. Daha anlaşılır bir tabirle Galatasaray, “Borcumuz çok ama büyük gelir getirecek projeler de yolda” diyecek. Peki projeler ne durumda? Mecidiyeköy'e yapılması planlanan Ali Sami Yen Oteli için yönetici Dursun Özbek devreye girdi.

RİVA’YA 860 VİLLA

Özbek bankadan şahsi kefaleti ile 35 milyon Dolar temin etti. Otelin temeli için inşaat alanında çukur kazılmaya başlandı. Riva'da ise Adnan Polat döneminde alınan inşaat ruhsatlarında hiçbir sorun bulunmuyor. Hatta 10 tane villanın temeli atılmış durumda… Sarı-kırmızılılar buraya 860 tane villa, otel ve spor tesisleri inşa edip önemli paralar kazanmayı hedefliyor.

 

 

Yayınlanma Tarihi:09:25,