SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sefer olmadı

27 Aralık 2014

MELO ve Sneijder'den yoksun bir 11 ile Gençlerbirliği deplasmanında Galatasaray, Hamza hoca takımın başına geçtiği günden beri ödün vermediği 4-4-2 düzeninde sahaya çıktı. Gençlerbirliği takımı tehlikeli pozisyonlar yaratabilecek bir kadro yapısına sahip. Özellikle ilk yarıda Doğa, ikinci yarıda Guido ve Gosso ile etkili şekilde 2. bölgeden organize olabiliyorlar. Nitekim ilk yarıda ciddi iki gol pozisyonları oldu. Her an skor değiştirebilecek bir takım olan Gençlerbirliği deplasmanı, Galatasaray için oldukça tehlikeliydi.

İLK yarıda da ikinci yarıda da daha çok rakibi bekleyip kontrataktan pozisyon arayan bir takım görüntüsü sergiledi. İlk yarıda çok iyi çıktıkları bir kontratak ile golü bulan Galatasaray'ın başka bir pozisyonu olmadı.

GALATASARAY'ın defans sıkıntısı sürüyor. Özellikle yan toplardaki adam paylaşımlarında ve kanat bindirmelerinde kaptırılan toplarda ciddi sıkıntılar çekiyor. Yine bir yan topla Gençlerbirliği'nin bulduğu gol bu gerçeği bir kez daha gözler önüne serdi. Tabii ki İrfan hocanın Berat'ı oyuna alarak yaptığı değişiklik golde ve Gençlerbirliği'nin golden sonraki etkin futbolunda büyük rol oynadı. Yaptığı tüm değişiklikler oyunu kazanmak üzere oldu. Aldıkları 1 puanda İrfan Buz'un katkısı büyük.

GALATASARAY'da bazı şeylerin düzeldiği yadsınamaz bir gerçek. Özellikle belli futbolcuların form düzeylerinin arttığını söylemek yerinde olur. Emre'nin Melo'nun yokluğunda bulduğu forma şansını değerlendiriş şekli gerçekten göz dolduruyor. Çalışkanlığı ve pas alışverişindeki olumlu hareketlerine bu maç bir de attığı kritik golü ekledi Emre. Burak'ın istekli futbolu devam ediyor. Umut'la birlikte oynamak ona daha fazla alan ve daha az rakip baskısı getirdiğinden çok daha rahat oynuyor. Hakan Balta'da oyun konsantrasyonu ve form düzeyi ile çıkışta oyunculardan biri. Bununla beraber Hamit'in etkisizliğine rağmen bu kadar uzun bir süre oyunda kalması, Olcan'ın ilk yarıdaki etkisizliği ve yapılan değişikliklerin yetersizliği Galatasaray'ı pozisyon sıkıntısına soktu.

ZİRAAT Türkiye Kupası için yeterli görülebilecek bazı futbolcular Süper Lig'de aynı yeterliliğe ulaşamamış görünüyor.

LİG uzun bir maraton. Bu kadar yakın puanlarla verilen şampiyonluk mücadelelerinde puan kayıpları olmasını normal karşılamak lazım .Hamza Hoca'nın şuana kadar yaptığı oyuna müdahale hamleleri hep olumlu sonuçlar vermişti. Ama bu sefer tutmadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek