SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adnan Polat muradına erdi

İstanbul 9. Asliye Hukuk Mahkemesi Hukuk Genel Kurulu, Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat hakkındaki 'idari ibrasızlık' kararını iptal etti.

Güncellenme: 17:35, 27/12/2014
Adnan Polat muradına erdi

Galatasaray Kulübü eski başkanı Adnan Polat, sonunda ibra edildi… Polat'ın 21 Mart 2011'de kendisini idari yönden ibra etmeyen genel kurulunu taşıdığı yargıda son söz söylendi.

İstanbul 9. Asliye Hukuk Mahkemesi Hukuk Genel Kurulu da daha önce direndiği Yargıtay'ın bozma kararına uyarak, Polat yönetimi hakkındaki ibrasızlığın usülsüz olduğu ve kaldırılması gerektiğine hükmetti.

Mali açıdan ibra edilen bir yönetimin idari açıdan da ibra edilmiş sayılacağı kararına varılırken, Galatasaray’daki bu olay resmen ‘yok’ kabul edildi, genel kurul toplantısının kararı iptal edildi.

Bu karar sonrasında eski başkan Adnan Polat’ın sürekli dile getirdiği “Galatasaray bu lekeyi temizlemeli” sözüne istinaden Duygun Yarsuvat yönetiminin girişimde bulunup bulunmayacağı merak ediliyor.

Polat, yönetimden gerekli adımların atılmasını beklerken, söz konusu kongrede Divan Kurulu Başkanlığı yapan Türker Arslan'a da tazminat davası açma hakkının doğduğunu belirtti.

Hürriyet