SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1 puana razı oldu

ZORLU G.Birliği deplasmanına çıkan G.Saray, 3 puan hedeflerken 1 puana razı oldu. İlk yarıda Emre'nin golü ile öne geçen Aslan'a eski futbolcusu Stancu cevap verince karşılaşma da 1-1 bitti. Hamza Hoca; cezalı Melo, sakatlıkları olan Chedjou ve Sneijder'den yoksun kadrosuyla Ankara deplasmanında ilk kez puan kaybetti. Burak oyun kurucu olarak çıktığı karşılaşmada yaptığı asist ile alkışı hak etti. Maçta ilk ciddi atak konuk ekipten geldi. Karambolden faydalanamayan isim ise Burak oldu. G.Birliği adına Stancu'nun serbest vuruşu ve Ahmet'in kafası ise tecrübeli Muslera'nın elleri arasında eridi. Hakem Mete Kalkavan'ın ilk yarıda atağa hazırlanan G.Saray'ın topunu elle kesen Gosso'ya sarı kart göstermemesi dikkatlerden kaçmadı.

Fırsatı tepti 

18'DE kontratağa kalkan G.Saray'da, Olcan sola kaçan Burak'ı gördü. Sprinter özelliği olan golcü oyuncu ince bir pasla topu Emre'ye çıkardı. Emre, bu maçı da boş geçmedi: 0-1.

AĞIR oynayan, orta sahada mücadele etmeye çalışan G.Saray, 71'de Stancu'nun kafa golüne engel olamadı: 1-1. Burak 3 kez gol kaçırdı. Yasin ve Bruma gibi ofansif özellikleri olan oyuncuları sahaya süren Hamza Hoca'nın ‘B Planı' da işe yaramadı. Son dakikalarda G.Saray oyunu rakip alana yıktı. Sarı-kırmızılılar gol bulamayınca önemli bir fırsatı da tepmiş oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek