SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den yabancı kuralı açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, tüm kulüplerin merakla beklediği yabancı kontenjanı ile ilgili kararını 8 ya da 9 Ocak tarihlerinde resmen açıklayacak.

Güncellenme: 18:05, 26/12/2014
TFF’den yabancı kuralı açıklaması

Türk futbolunun belki de son dönemde 1 numaralı gündem maddesi haline gelen yabancı kontenjanı konusunda nihai kararın verileceği tarih belli oldu…

Son üç sezonluk yabancı kontenjanı planlamasının bu sezon sonu itibariyle sona erecek olmasından dolayı bir süredir çalışmalarını yürüten Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni sezonla birlikte hayata girecek olan yabancı kontenjanı kararını 6-7 Ocak 2015 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak olan Uluslararası Antrenör Semineri’nin ardından karara bağlayacağı ortaya çıktı.

TFF adına bu konudaki planlamanın, 6-7 Ocak’ta Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak olan zirvede Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından meslektaşlarıyla ve kamuoyuyla paşlayacağı reform paketi içinde açıklanacağı bildirildi.

Türkiye’de faal olarak görev yapan tüm teknik adamların katılacağı ve iki gün sürecek olan bu seminerde tartışmaya açılacak olan yabancı kontenjanı olayının en geç 8-9 Ocak tarihlerinde resmileştirilmesinin planlandığı öğrenildi.

 

Sporx

Yayınlanma Tarihi:18:02,