SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini’den oyuncularına çağrı

İtalya'da zor günler geçiren Inter'de Mancini, şayet sezon sonunda ilk üçte yer almayı istiyorlarsa, oyuncuların bir an önce fikirlerini benimsemesi gerektiğini belirtti.

Güncellenme: 19:32, 26/12/2014
Mancini’den oyuncularına çağrı

Inter Teknik Direktörü Roberto Mancini, sezon sonunda hedeflerine ulaşmak istiyorlarsa, oyuncularının, fikirlerini bir an önce benimsemesi gerektiğini ifade etti.

Teknik direktörlük koltuğunu Walter Mazzarri’den devraldığından bu yana sadece bir maç kazanabilen İtalyan teknik adam, Serie A’da 11. sırada yer alırken, üçüncü sıradaki Lazio’nun altı puan gerisinde bulunuyor.

Oyuncuların özgüven sorununu aşmalarını gerektiğini vurgulayan deneyimli hoca, eğer sene sonunda ilk üçte yer almak ve Avrupa Ligi’nde ilerlemeyi hedefliyorlarsa, takımın en kısa zamanda yeni taktiğe uyum sağlamaları gerektiğini öğütledi.

Mancini, Inter Channel‘e verdiği demeçte, “Buraya geri dönmek, gerçekten muhteşem bir duygu. Taraftarları çok özlemişim.” dedi.

Kulübün tekrar eski günlerine döndürmeyi çok istediğini belirterek, “Şimdi her şey bana bağlı. Oyuncuların, fikirlerimi bir an önce anlamasını sağlamalıyım. Önümüzde yapılması gereken daha çok şey var. Ancak doğru yoldayız.” şeklinde konuştu.

Her şeyin inanmakla başladığını vurgulayarak, “Öncelikle, ligi ilk üçte bitirebileceğimize kendimizi inandırmalıyız. Yoksa işimiz çok çok zor. Aslında her şey bize bağlı. Bizim yapacaklarımıza…” açıklamalarında bulundu.

Inter, Serie A’da bir sonraki maçında Juventus ile 6 Ocak’ta karşı karşıya gelecek.

Goal