SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni Emre’si…

Yeni sezonda yaş ortalamasını aşağıya çekmek isteyen F.Bahçe, Emre ve Kuyt gibi 34’lük yıldızlarla sözleşme yenilemiyor. Gençlik operasyonunda ilk hedef ise; 19 yaşında Milli Takım’ın vazgeçilmezi olan Bursasporlu yetenek oldu.

Güncellenme: 09:51, 26/12/2014
Fenerbahçe’nin yeni Emre’si…

BU sezon yaşadığı düşüş birçok otorite tarafından ‘yaşlanmasına' bağlanılan Fenerbahçe, gençleştirme operasyonu için düğmeye bastı. Kadrosunda bulunan 30 yaş ve üstü futbolcularıyla yalnızca Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en yaşlı takımlarından biri olan sarı-lacivertliler, ilk etapta Emre Belözoğlu ve Dirk Kuyt gibi 34'lük yıldızların sözleşmelerini yenilemeyecek. Özellikle Emre'nin çok yıprandığını düşünen başkan Aziz Yıldırım, kendisinden sportif direktör olarak yararlanmak istiyor.

FİYATI 6 MİLYON EURO

SARI-lacivertliler, takımın en yaşlı isimlerinden biri olmasına rağmen hala orta sahanın yükünü çeken yıldızının alternatifini de buldu. Henüz 19 yaşında A Milli Takım'ın da bankosu olan Bursasporlu Ozan Tufan için görüşmeler hızlandı. Orta sahada ve her iki kanatta hem defansif hem de ofansif olarak görev yapabilen genç yetenek, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan kaptan Emre'nin yerini dolduracak isim olarak görülüyor.

ERKEN BİTİRMEK İSTİYOR

TEKNİK direktör İsmail Kartal'ın da transfer listesinin en üst sırasında ismi bulunan Ozan için yeşil-beyazlı kulüp ile temasa geçen yönetim, işi erken bitirmeyi planlıyor. Şimdi G.Saray, Beşiktaş ve Trabzon'un da ilgilendiği Tufan'ın 6 milyon Euro'luk bonservis bedeli aşağı çekilmek isteniyor.

 

Yayınlanma Tarihi:08:42,