SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GS TV’den Hamzaoğlu’na gönderme

Galatasaray, Gençlerbirliği karşısında 1-1 berabere kalırken GS TV'de yorumculuk yapan Ahmet Akcan, Hamza Hamzaoğlu'nun sözlerini yorumladı.

Güncellenme: 22:54, 26/12/2014
GS TV’den Hamzaoğlu’na gönderme

Galatasaray, Gençlerbirliği karşısında 1-1 berabere kalırken GS TV’deyorumculuk yapan Ahmet Akcan, Hamza Hamzaoğlu‘nun sözlerini değerlendirdi ve sarı-kırmızılıların Ankara’da 2 puan bırakmasının nedenlerini sıraladı.

Burak Yılmaz’ın geride oynamasının hataları beraberinde getirmesinin normal olduğunu kaydeden Akcan, “Burak’ın tipik orta saha olarak oynaması mümkün değil. Gençlerbirliği 1 kişi fazla olunca rahat basıyorlar. Yanlarına kimse de gitmeyince rahat ediyorlar. Maçtaki püf nokta; Burak top kaybetti ama pas oyuncusu değil. Bu çok normal. Hamza Hoca hava topları için çıkarmadığını söylüyor ama 1-0 öndeyken Umut ve Burak’ı tutması oynayan takım ve coşkulu takım anlayışına ters düşmüş olabilir.” dedi.

Ahmet Akcan ayrıca, “Gol yememeyi değil atmayı düşünüp önde oynamak isteseydi 2. gol ile oyun kopabilirdi. Galatasaray’ın geri çekilmesi bunun Hamza Hoca’nın bilinçaltında olmasını gösteriyor. Oyunu dar alanda oynamak lazım. Boyu uzadıkça çoğalmakta zorlanıyor takımlar… İlk 30 dakika Galatasaray iyiydi ve bu yüzden rakip etkili olamadı” sözlerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:22:51,