SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüplerimizin büyük bir bölümünün ekonomik krizle karşı karşıya kaldığı bir gerçek. Bazı takımlar şimdiden sezon sonunu kara kara düşenmeye başladı. Beşiktaş bunlardan bir tanesi.

Siyah – Beyazlılarda Veli Kavlak, Ersan Gülüm, Mustafa Pektemek ve Atiba'nın sözleşmeleri sona eriyor.

Peki ne olacak?

Başkan Fikret Orman öncelikle futbolcuların menajerleriyle masaya oturdu ve her birine yeni sezon için verebilecekleri rakamları iletti. 800 bin Avro alan Veli'ye yaklaşık yüzde 80 zam yapıldığı, Ersan ve Pektemek'in de 3 milyon TL'lik yıllık öneriyi az bulduğu ve 1.2 milyon euro talep ettikleri öğrenildi.

Atiba'nın da 1 milyon euro olan ücretinin artırılmasını istediği Orman'nın kendisine 1.2 milyon euro önerdiği ifade edildi.

Ersan'a, Pektemek'e ve Atiba'ya teklif var mı yok mu bilmem ama Veli'ye önemli teklifler geliyor. Bu sezon çok istikrarlı bir grafik çizen yıldız futbolcuya Everton ve Fenerbahçe kulüpleri talip. İki büyük kulübün teklifleri son derece ciddi.

Hatta Fenerbahçe, Beşiktaş'a imza atmaması için yıldız futbolcuya haber göndermiş.

Veli'nin Beşiktaş'tan istediği para 1.4 milyon, maç başına da 10 bin euro. Orta yol bulunur mu, bulunmaz mı bilemem ama Veli'nin Siyah – Beyazlı renklere aşık olduğuna iyi tanıklık edenlerdenim.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:09:15,