SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldızların başarı sırrı

Paraguay çayı, futbolcular gibi Che Guevara’nın da vazgeçilmeziydi.Bünyesinde birçok vitamin bulunan çay, dünyanın önde gelen yıldızları tarafından kullanılıyor. Yeşil sahalarda hızla yayılan bu çay kısa sürede bir fenomene dönüştü.

Güncellenme: 10:42, 25/12/2014
Yıldızların başarı sırrı

Yerba Mate ya da Paraguay Çayı olarak da bilinen bitkisel içecek vitamin bakımından oldukça zengin içeriğiyle futbol dünyasında apayrı bir yere sahip. Bünyesinde A, C, E, B Grubu Kompleksi ve 15 farklı aminoasit bulunan Paraguay Çayı ilk kez Pele, Garrincha, Maradona ve Di Stefano gibi isimlerle gündeme geldi.

EFSANELER GENÇLERE ÖRNEK OLDU

Şimdilerde Messi, Luis Suarez, Neymar, Agüero gibi futbolcuların da elinden düşürmediği bu içecek, Yerba Mate bitkisinin öğütülmüş toz halinden hazırlanıyor. Kendisine has kabında, sıcak su döküldükten sonra elekli pipetle içiliyor. Aynı tozun üzerine defalarca sıcak su döküp içmek de mümkün. Güney Amerika'da çok popüler olan bu içecek Kuzey Amerika'da ise kahve alışkanlıklarını bırakmak ve zayıflamak için kullanılıyor. Che Guevara'nın da astıma karşı sürekli bu çayı tükettiği biliniyor.

Messi de tiryakisi!

FC Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi bu çayın tiryakileri arasında yer alıyor. Katalan ekibine katıldığı günden beri Paraguay Çayı'nı tüketen Messi, özel günlerde de tercihini yine bu faydalı içecekten yana kullanıyor. Arjantin'in bir diğer efsane ismi Maradona da futbolculuk yıllarında sıkça bu çayı içen isimlerden biri oldu.

Uruguay'ın GiZLi SiLAHI!

BİR dönem Fenerbahçe forması giyen Diego Lugano, Luis Suarez, Edinson Cavani ve Galatasaraylı Fernando Muslera gibi isimlerin formasını giydiği Uruguay Milli Takımı da bu içeceği kullanan ekipler arasında yer alıyor. Özellikle Uruguay'ın, Güney Afrika'da düzenlenen 2010 Dünya Kupası'na 150 kilo Paraguay Çayı ile gitmesi büyük dikkat çekmiş ve turnuvada elde ettikleri üçüncülüğün gizli silahı olarak gösterilmişti.

Paraguay çayı'nın özellikleri:

HER DERDE DEVA 1-İçinde 196 etken madde bulunuyor. 2-Antioksidan görevi görüyor. 3-Kanser hücrelerini yavaşlattığı biliniyor. 4-Kanı temizliyor, kalbi rahatlatıyor. 5-İnsan zihnini açıyor, zayıflamaya yardımcı oluyor. 6-Yorgunluğu gideriyor, iş ortamındaki stresi azaltıyor. 7-Motivasyonu artırıyor, uykusuzluk etkilerini gideriyor.

Hürriyet