SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, akşam idmanı öncesi FBTV’ye açıklamalarda bulundu. “3 Temmuz’da yaşadıklarımızı bugün futbol takımı yaşıyor. ‘Takım kötü algısı yaratılmaya çalışılıyor” sözleriyle konuşmasına başlayan Aziz Yıldırım, Türkiye Kupası’nda hiçbir iddialarının bulunmadığını belirterek, “Fenerbahçe’nin kupada iddiası yok, herkes bilsin. 6 maçta 1.5 milyon euro futbolculara ödenen para. Bu maçları kazansak bize getirisi 240 bin dolar. Türkiye Kupası’nın yeniden düzenlenip, eleme usulü olması gerekir. Orada alınan galibiyet bizim için önemli yok. Esprisi vardı, 20-25 sene almamıştık. Futbolcuya ödemyemeyeceğim parayı neden Türkiye Kupası’nda futbolculara dağıtayım. Stadımda maç yapıyorum. Kayseri, Altınordu geliyor. Kombine sahipleri geliyor, bilet satılmıyor.” şeklinde konuştu.

İLK YARIYI LİDER BİTİRECEĞİZ

Fenerbahçe’nin geçen senenin şampiyonu olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Aynı kadroya Diego’yu koyup devam etmektedir. Ligin üçüncüyüz. 2 puan gerideyiz. Mersin ve Başakşehir maçlarını alırsak ki inanıyorum buna lider bitireceğiz. Türk futbolundaki baronlar Fenerbahçe’nin çok kötü olduğunu yazıp seyircinin kafasını karıştırıyorlar. Geçen sene son dakikalarda maçlar kazandık, ilk devre topladığımız puandan 5 puan aşağı toplamış olabilirz. Fenerbahçe taraftarı stada gelsin. Bu takıma sahip çıksınlar. Bu takımın arkasından çekilirseniz olmaz. İkinci devrede iyi hazırlanacağız ve şampiyon olacağız. ” iafadelerini kullandı.

EMENİKE TEKLİFİ: 10 MİLYON EURO…

Emenike’nin menajeriyle görüşme yaptıklarını ifade eden Yıldırım, “Emenike’nin menajeri geldi. ‘Satmayı düşünürseniz konuşalım. Satacaksanız 10 milyon euro’yu getireyim ‘ dedi. ‘Hayır’ dedik. Biz mutluyuz, kalacak burada..” şeklinde konuştu.

YAŞLI TAKIM ELEŞTİRİSİ

Kuyt ile Emenike’nin Dünya Kupası’nda yoğun bir performans gösterdiğini ifade eden Yıldırım, yaşlı takım eleştirileri hakkında ise “80-90-10 yaşına kadar insanlar yaşıyor. Artık futbol da değişti. 34-35 yaşında oynayabilir futbolcular.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:57,