SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’da kulüp başkanvekili Recep Hun, oyunculara acilen yaklaşık 8 milyon liralık ödeme yapmaları gerektiğini söyledi.

Yabancı oyuncuların geçmiş dönemlerdeki alacaklarının ödenmemesi nedeniyle Samsunspor’a FIFA’dan sürekli yazı geldiğini belirten Hun, şöyle devam etti:

“Gekas’a olan borcumuzu ödedikten sonra 6 puan silinme korkusunu ortadan kaldırdık diye düşünürken yine böyle bir tehlikenin ortasında kaldık. Şimdi de FIFA’dan Gekas ile aynı dönemde forma giyen Andre Bahia’nın alacaklarının ödenmemesi nedeniyle ödeme emri geldi. Bu futbolcunun alacağı 159 bin avro iken geçmiş yönetimin tek kuruş ödeme yapmaması ve futbolcuyla 2 yıllık sözleşme imzalaması nedeniyle alacağı faizlerle 4,5 milyon liraya ulaştı. Borcun 30 gün içinde ödenmesi gerekiyor. Ödeme yapılmazsa 6 puanımız silinecek.”

“17 FUTBOLCU SERBEST KALABİLİR”

Samsunspor’un sadece yabancı futbolculara değil yerli oyunculara da borcu bulunduğuna işaret eden Hun, “Bizim 17 futbolcumuz alacaklarının ödenmemesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayette bulundu. 28 Aralık’a kadar alacaklarının ödenmemesi halinde bu oyuncular serbest kalacak. Samsunspor’un acilen hem Bahia hem de yerli oyunculara yaklaşık 8 milyon lira ödeme yapması gerekiyor. Şehrin markası olan takıma sahip çıkılmalı” ifadelerini kullandı.