SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Teknik Direktör İsmail Kartal, Emmanuel Emenike’nin yerine kime forma vereceğini belirlemeye çalışıyor.

Hem sarı kart cezalısı hem de yan bağlarında ikinci derece yırtık bulunan Nijeryalı oyuncunun yerine Pierre Webo ve Alper Potuk arasındaki kararını maç günü vermesi bekleniyor.

İsmail Kartal’ın Alper’i tercih etmesi durumunda genç oyuncuyu sol kanatta değerlendireceği ve ileri uçta Moussa Sow’u görevlendirmesi bekleniyor.

Kartal’ın haftalardır forma bekleyen ve her şans bulduğunda gollerini atan Webo’yu da sahaya sürmeyi bir diğer alternatif olarak belirlediği ve son kararını rakip takımın taktiğine göre vermeyi düşündüğü gelen haberler arasında.

Rakiplerinin maç kasetlerinden ayrıntılı bir analiz çıkaran İsmail Kartal’ın hızlı oyun yapısını tercih eden Mersin İdman Yurdu’na karşılık çok koşan oyunculardan oluşan bir takım planladığı,bu tercihin de Alper’i bir adım öne çıkardığı ifade ediliyor.

Savunma da geçtiğimiz hafta başarılı bir performans ortaya koyarak 9,5 ay sonra bir geri dönüşe imza atan Egemen Korkmaz’ın İsmail Kartal’dan formayı kaptığı ve Bruno Alves ile birlikte defanstaki ilk tercihler olacakları bildirildi.

Öte yandan sarı-lacivertli futbolcular cumartesi günkü maç için taraftara çağrı yaparlarken,bu sezon ilk mez stadı doldurarak takımlarına destek vermelerini istediler.

Ligtv

Yayınlanma Tarihi:13:57,