SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karaman’ın tiner isyanı!

Ç.Rizespor Teknik Direktörü Karaman, Sarıeyer ile oynadıkları kupa maçının ardından yaptığı açıklamada, soyunma odasındaki tiner kokusu nedeniyle oyuncularının bayılma tehlikesi geçirdiğini ifade etti.

Güncellenme: 18:03, 25/12/2014
Karaman’ın tiner isyanı!

Çaykur Rizespor’da teknik direktör Hikmet Karaman, Sarıyer ile oynadıkları kupa mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Karaman, soyunma odasındaki tiner kokusu nedeniyle futbolcularının yedek kulübesinde üstlerini değiştirerek maça çıkmasıyla ilgili soru üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Soyunma odası dar, içeride rahat hareket edemiyoruz. Biz ülke olarak futbolda söz sahibi olmak istiyoruz, gelişmek istiyoruz. Avrupa'da futbolcular soyunma odasında maçtan önce bisiklet çeviriyorlar. İçeride adım atacak yer yok.

Şimdi buraya gelirken gördük, TOKİ hastane yapıyor, müthiş güzellikte. Bunu yapan bir ülke bu fiziki şartları yerine getiremez mi? Fiziki şartlar iyi olmazsa oyuncu gelmez buraya. Biz geldiğimizde kokudan durmak mümkün değildi. Demek ki orada çalışan eleman bir hata yapmış. Doktor geldi, oyuncularda baş dönmesi oldu. Dolayısıyla çıktık dışarıda soyunduk. Burada negatif konuşup bir şeylerin peşinde değiliz, ülke adına vizyonu yüksek tutmak istiyorum. Sarıyer Süper Lig'de oynamış bir takım. Dün burada Türkiye'yi Avrupa'da başarıyla temsil eden ve ligde şampiyonluğa oynayan koskoca Beşiktaş takımı maç oynadı.”

Yayınlanma Tarihi:16:31,