SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ayağına bassam kırılırdı”

Adana Demirsporlu oyuncu Hakan Söyler, Beşiktaş maçında Veli'nin yaptığı maçın önüne geçen hareket sonrası açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 14:23, 25/12/2014
“Ayağına bassam kırılırdı”

Türkiye Kupası F Grubu’nda yer alan Adana Demirspor’un deplasmanda Beşiktaş’ı 2-1 yendiği karşılaşmada yaşanan ve maçın önüne geçen kırmızı kart olayının yankıları sürerken Veli Kavlak’ın itirazı üzerine kırmızı kartı sarıya çevrilen Adana Demirsporlu Hakan Söyler “O benim Fair Play adayım” dedi.

Beşiktaş maçını ve kırmızı kart olayını değerlendiren Hakan, DHA’ya şunları söyledi:

“Dün benim için de futbol için de çok güzel şeyler oldu. Veli’nin yapmış olduğu hareket çok önemliydi. Bunu her futbolcunun yapması lazım. Sert bir müdahalem oldu. Ama temas olmadığı için hakem yanlış gördü ve kırmızı kart verdi. Başta Veli olmak üzere Beşiktaşlı futbolcular iptal ettirdiler. Çok iyi bir insanlık örneği gösterdiler. Sonucunda hakem kırmızı kartı sarı karta çevirdi. Benim adıma iyi oldu. Ama genele baktığımızda futbol adına çok önemli bir gün oldu. Veli’nin yapmış olduğu hareket futbol adına çok önemliydi. Veli’ye yılın Fair Play ödülü verilebilir bu olaydan dolayı. Biz de destekçisiyiz kendisinin. Veli’ye ve takım arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Yaptığı hareketten dolayı hem benim, hem futbol camiasının bu yıl Fair Play adayı olacağına eminim. Çünkü çok maç izliyoruz. Maçlarda çok kötü örneklere şahit oluyoruz. Dünkü olay bence hepsinin önüne geçti. Herkes bundan bir ders çıkarmıştır umarım. Sonuçta 90 dakika oynanıp biten bir müsabaka var. Bundan zevk almalıyız. Herkesin ekmek parası sonuçta bu. Fair Play’e benim en büyük adayım Veli Kavlak bu saatten sonra. Kendisinin en büyük destekçisiyim.”

“AYAĞINA BASSAYDIM KIRILIRDI”

Hakan “Çok hızlı ve sert hareket etmiştim. Ancak, ayağına basmadım, çünkü o hız ve sertlikte ayağına bassaydım, kırılırdı. Fakat hakem öyle gördü. Ancak Veli ve takım arkadaşları basmadığımı gördüler ve itiraz ettiler. Çok güzel bir davranış” dedi.

Hakan Söyler; DHA muhabiri ile yaptığı sohbette ise sözlerini şöyle tamamladı: “Veli’nin örnek davranışı sayesinde ekmeğimi kazanmaya devam edeceğim. Benim geçimim futboldan, kırmızı kart nedeniyle 2 maç ceza alsam maç başı ücretlerimi alamayacaktım. Herkesin ekmek parası sonuçta bu. Bu örnek davranış fair play ödülünü kazanmalı.”