SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘9’luk şöhretin son bombası Engin!

Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray'dan 9 gol yiyerek meşhur olan Balçova Yaşamspor kalecisi Engin Kaya sosyal medyada sarı-kırmızılıları kızdıran paylaşımlarına devam ediyor... Anlaşılan '9'luk şöhret hoşuna gitmiş...

Güncellenme: 13:51, 25/12/2014
‘9’luk şöhretin son bombası Engin!

AMKSPOR

Kupada Galatasaray ile eşleştiklerinde “Galatasaray’a bir de biz 4 gol atalım” ve “İyi ki varsın 6alatasaray” diye çirkin tweetler attı, maç günü sarı-kırmızılılar kalesini tam 9 golle ‘Çarşamba Pazarı’na çevirdi.

Türk futbol tarihine geçen maçın ardından adeta süt dökmüş kediye dönen Engin, basın aracılığıyla önce sarı-kırmızılı taraftarlardan özür diledi. Ardından gündemden düştüğünü fark edince yeniden harekete geçti.

PFDK’nın ‘hakaret içeren tweetleri’ nedeniyle 2 maç ceza verdiği Engin, Türkiye Futbol Federasyonu’nun cezasını adeta hiçe sayarak sosyal medya hesabı üzerinden Galatasaray taraftarını tahrik etmeye devam etti.

Son olarak dün akşam Pınar Karşıyaka ile Galatasaray arasında oynanan basketbol maçı sırasında twitter hesabından Galatasaray taraftarına ‘6’ işareti yapan Engin haber sitelerine konu olup, sosyal medyanın en çok konuşulan isimleri arasına girerek şöhretini(!) koruma amacına ulaştı. Sarı-Kırmızılı taraftarların haklı tepkilerine aldırmayan ‘9’luk kaleci(!) reklamın iyisi kötü olmaz mantığıyla yürüttüğü tanıtım çalışmasına devam etti.

engin-tweet-orijinal

BU ADAMA KİM DUR DİYECEK?

Sporda şiddetin önlenemez boyutlara ulaştığı, tribünlerin boş kaldığı, Türk futbolunun adeta dibi gördüğü bir dönemde Engin Kaya denen futbolcunun akıl sağlığını kaybetmişçesine sergilediği davranışlar ülkemizde holiganizmin geldiği boyutu gözler önüne serdi. Engin’in kulübü Balçova Yaşamspor’un olan bitene dur demek için hiçbir hamlede bulunmaması da dikkat çekti!..

Şimdi Amkspor olarak Engin Kaya’ya soruyoruz:

* “Hayatımda bir daha elime böyle fırsat geçmez” deyip, kötü şöhretinin devam etmesini mi istiyorsun? * Futbolcu musun holigan mı? Senin için hangisi daha ağır basıyor? * Her fırsatta koyu Fenerbahçeli olduğunu dile getiriyorsun. Niyetin Fenerbahçe’ye 3. kaleci olmak mı? * 9’luk mağlubiyet öncesi rakibi kışkırttığın için takım arkadaşlarından, yönetimden özür diledin mi? * Her geçen gün ortamı gererek takım arkadaşlarına ihanet ettiğini düşünmüyor musun? * Galatasaray taraftarını sürekli kışkırttığın için TT Arena’daki maçta ola ki bir şiddet olayı yaşanırsa (ki olmaması en büyük dileğimiz) sorumluluğu üstlenecek misin? * Türk Futbolunun en üst yönetim kademesi olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun hakaret içerikli tweetlerin nedeniyle verdiği cezayı neden yok sayarcasına buram buram holiganizm kokan paylaşımlarına devam ediyorsun? * HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ PROFESYONEL BİR TAKIMDA, PROFESYONEL BİR LİGDE FORMA GİYİP ARMAYI HAK EDECEK ‘KARAKTERE’ SAHİP OLDUĞUNA İNANIYOR MUSUN?

Yayınlanma Tarihi:13:00,