SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Osmanlıspor, sezon sonuna kadar anlaşmaya vardığı teknik direktör Yılmaz Vural ile sözleşme imzaladı.

Teknik direktörlük kariyerinde 24 farklı takımla anlaşan Vural, Batıkent Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Ankara’ya uzun bir aradan sonra tekrar döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Başkentte daha önce Ankaragücü ve Gençlerbirliği takımlarını çalıştırdığını hatırlatan Vural, “Osmanlıspor yöneticileriyle yaptığım görüşmede ilk olarak Osman Özköylü ile neden yolların ayrıldığını sordum. Ayrılık kararının medeni bir şekilde alındığını öğrenince teklifi kabul ettim” dedi.

Vural, Osmanlıspor’un kadrosuna yabancı olmadığını belirterek, “Hızlandırılmış bir kursla olayın içindeyiz. Akşamdan sabaha dersimizi iyi çalıştık. Kimseye yabancı değiliz, mevcut kadroyu yakından tanıyorum. Daha önce çalıştığım oyuncular var. PTT 1. Lig’i de iyi biliyorum. Mücadele boyutuyla ön plana çıkan, son sıradaki takımın lideri yenebildiği enteresan bir lig. Biz yine her zaman oynatma mantığıyla hareket edeceğiz. İki haftalık sürecin ardından eksiklikler varsa devre arasında oyuncu ve yönetim anlamında bunları gidereceğiz” diye konuştu.

YENİ STAT PROJESİ

Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven ise Süper Lig’e çıkmaları durumunda yeni bir stat yapılacağının müjdesini verdi.

Yeni stadın şehir merkezine daha yakın yapılmasını planladıklarını dile getiren Yurtgüven, “Yeri konusunda henüz net bir karar vermedik. 15 bin kişilik kompakt bir stat olacak. Detayları ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız. Ayrıca yeni bir de tesis çalışmamız var” dedi.

Yurtgüven, yeni teknik direktörlerine de başarılar dileyerek, “Kendisiyle uzun vadeli bir çalışma düşüncesi içindeyiz. Hedefimiz şampiyonluk. İnşallah Yılmaz hocamızla buna ulaşacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:23,