SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü, Vodafone Arena'da önemli bir başarı öyküsüne imza atıyor. Siyah-beyazlılar, yapımına büyük bir hızla devam edilen yeni stadını tamamen kendi geliriyle inşaa ediyor.

Vadofone Arena'dan elde edilen gelirlerin toplamı şimdiden 100 milyon lirayı aştı. 146 locadan 138'i satılırken buradan 31 milyon dolar geldi. VIP ve 1903 tribünü kombinelerinden 7 milyon dolar kazanan siyah-beyazlılar sezon başında satılan 11 bin 800 adet kombine karttan ise 13 milyon lira kasasına koydu. Bu paraların tamamı stat inşaatına ayrıldı.

Stat bitene kadar kalan 8 adet loca, VIP, 1903 ve kombine kart satışına devam edilecek. Beşiktaş Yönetimi yeni yılda tribünler için de çeşitli firmalarla ayrı ayrı sponsorluk anlaşmaları yapacak. Böylece stattan elde edilen gelirler daha da yükselecek.

Kaba inşaatı bitirmek üzere olan siyah-beyazlılar, 15 yıllık isim hakkı karşılığında 145 milyon dolarlık dev bir sponsorluk anlaşması imzaladığı Vodafone'dan sezon başında 23 milyon lira almıştı. Stada ismini veren Vadofone anlaşma kapsamında 15 yıl boyunca Beşiktaş'a ödeme yapacak.

Yöneticiler 7 loca aldı

Beşiktaşlı yöneticiler, Vodafone Arena'dan şimdiye kadar 7 loca satın aldı. Başkan Fikret Orman'ın yanı sıra Umut Güner, Erdal Torunoğulları, Ahmet Kavalcı, Emre Kocadağ, Ahmet Ürkmezgil ve Mete Vardar'ın birer locası bulunuyor. Futbolculardan ise Demba Ba, Cenk Tosun ve Olcay Şahan geçtiğimiz günlerde yeni stattan loca satın almıştı.

Skorer