SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergen Yalçın’dan galibiyet yorumu

Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, kazanarak başlamanın her zaman güzel olduğunu belirterek, "Öncelikli hedefimiz lig olacak. Kupada da gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz" dedi.

Güncellenme: 19:53, 24/12/2014
Sergen Yalçın’dan galibiyet yorumu

Sivasspor ile dün anlaşan ve bugün ilk kez takımının başında sahaya çıkan Teknik Direktör Sergen Yalçın, 4-0 kazandıkları Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Yalçın ilk maçları olması nedeni ile değer verdikleri bir karşılaşma oynadıklarını belirterek, “Kazanarak başlamak her zaman çok güzeldir. Oyunun tamamında gerek oyun disiplini gerekse maçı ciddiye almaları ve olaya bakışları beni memnun etti. Bundan sonraki süreçte bu tür sonuçlara ve oyun anlayışını her müsabakada sahaya yansıtmamız lazım. Bundan öncesi için saha içinde sorunlar olduğu gerçek ama ikinci yarı için planlamalarımız var özellikle devre arası bizim için çok faydalı olacak. O süreçte bir çok sorunlarınımızı kapatabiliriz. Çok çabuk bir şekilde Sivasspor’u olması gereken yere getirmeyi planlıyoruz” dedi.

Önceliklerinin lig olacağını belirten Sergen Yalçın şu ifadeleri kullandı: “Her zaman kazanmak için sahada olacağız. Kupada da ligde de aynısı olacak. Kupada da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. 3 maçta 1 galibiyetimiz var ligde kritik bir yerdeyiz. Hata lüksümüz yok, kredimiz az. Oradan puanlar çıkarmalıyız ki ligin devamında sorun yaşamayalım. Tek hedefimiz lig, ama kupayı da önemsiyoruz. Burada da maçlar oynuyoruz ve kazanmak istiyoruz. Ama tabi ki ligi bir iki kademe daha önde tutacağız.”

Gaziantep Büşükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Kutlu ise, Sivasspor’a kupa ve ligde başarılar dilediğini belirterek, “Sivasspor önemli bir camia ve başlarına da önemli bir isim geldi. İnşallah hem Sivasspor hem Sergen Yalçın başarılı olur. Biz bundan önceki kupa maçlarında da alt yapıdan A takıma oyuncu katabilir miyiz anlayışı vardı. Bugün biri sonradan oyuna girmek üzere 4 altyapı oyuncusu ile mücadele ettik. Forma şansı bulamayan ve maç eksiği olanları değerlendirdik. Maç Sivasspor’un üstünlüğü ile geçti ve skora da bu yansıdı. Sivasspor’u tebrik ediyorum” diye konuştu.

TARAFTAR TRİBÜNE ÇAĞIRDI

Öte yandan karşılaşmayı izlemek üzere stada gelen az sayıda taraftar maç sırasında ve sonrasında yeni teknik direktör Sergen Yalçın’a sevgi gösterilerinde bulundu. Maç bitiminde taraftarların ısrarlı tezahüratları üzerine Sergen Yalçın karşı taraftaki maraton tribünlerinin önüne kadar giderek kendisine sevgi gösterilerinde bulunan taraftarları selamladı.