SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Saldırıyı kınıyoruz”

Ziraat Türkiye Kupası G Grubu'nda yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un kulüp başkanı İhsan Avcı, Galatasaray kafilesini taşıyan otobüse yönelik taşlı saldırıyı kınadı.

Güncellenme: 11:34, 24/12/2014
“Saldırıyı kınıyoruz”

Avcı, yaptığı açıklamada, karşılaşma öncesi Galatasaray oyuncularını taşıyan otobüse Atatürk Stadı’na girişi sırasında taşlı saldırı yapıldığını anımsattı.

Bu saldırı nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını kaydeden Avcı, şöyle konuştu:

“Büyük bir dostlukla misafir ettiğimiz Galatasaray kafilesinin maça gelişinde bir grup dar spor fanatiğinin uyguladığı şiddeti kulüp ve kent olarak kınıyoruz. Bunun barış ve kardeşlik zeminini ortadan kaldıran bir yaklaşım olduğunu belirtiyoruz. Galatasaray yönetimi ve sporcuları başta olmak üzere herkese çirkin saldırıdan kaynaklı üzüntülerimizi iletiyoruz.”

“DİYARBAKIR’IN GERÇEK GÖRÜNTÜSÜ BU DEĞİL”

Diyarbakır’ın, Galatasaray sevdası ve misafirperverliğiyle bilinen bir kent olduğunu dile getiren Avcı, “Diyarbakır’ın gerçek görüntüsü bu değil. Küfür eden ve şiddet uygulayan hiçbir taraftarı maçımıza istemiyoruz. Bundan sonraki maçlarda gerekli tedbirleri büyük hassasiyetle alacağımızı spor kamuoyuna bildiriyoruz” şeklinde konuştu.

AA