SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kupası F Grubu’nda Beşiktaş ile Adana Demirspor arasında oynanan karşılaşmada yaşanan bir olay maçın önüne geçti.

Mücadelenin 20. dakikasında Veli Kavlak’a faul yapan Hakan Söyler, hakem Suat Arslanboğa tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı. Ancak Veli başta olmak üzere Beşiktaşlı futbolcuların itirazı üzerine hakem kararını değiştirdi ve Hakan’a sarı kart gösterdi.

Olayın iki kahramanı Veli ve Hakan, karşılaşma sonrası A Haber’e yaşananları anlattı. Adana Demirsporlu Hakan, olayı “Hakem kırmızı kart gibi gördü. Beşiktaşlı futbolcular kararını değiştirdi. Buradan hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde özetledi.

“NE YAPACAĞIMI BİLMİYORDUM”

Olayın diğer kahramanı Veli ise yaşananları şöyle anlattı:

“Rakip takım oyuncusuyla mücadeleye girdim. Ben topa dokundum, rakip de bana dokundu ama ayağını hemen çekti. Normal bir fauldü. Hakem kırmızı kart verince çok şaşırdım. Açıkçası ne yapacağımı bilmiyordum. Olcay ve Ersan geldi. Hakemle konuştuk. Pozisyonun kırmızı kart olmadığını söyledik. Hakem de kararını değiştirdi ve bana teşekkür etti. O anda 1-0 geride olduğumuzu düşünmedik. Güzel bir durum oldu. Galibiyetten dolayı rakibi tebrik ettim. Mağlup olduğumuz için üzgünüz.”

Öte yandan maçın ardından Hakan’ın, Veli’nin yanına giderek özel olarak teşekkür ettiği ve başarılı orta saha oyuncusunun formasını aldığı öğrenildi. Soyunma odası koridorlarında da iki takımın teknik direktörleri Slaven Bilic ve Ünal Karaman’ın Veli’yi tebrik ettiği bildirildi. Karaman’ın, Veli’ye “Senin alnından öpmek istiyorum. Fair-play dersi verdin. Teşekkür ederim” dediği gözlendi.