SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hacıosmanoğlu’na şok suçlama!

Trabzonspor'un kongresinde darp edilen Mustafa Erdem adlı üye, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun 'menajer ödemesi' adı altında bordo mavili kulübü milyonlarca lira zarara uğrattığı iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Güncellenme: 10:51, 24/12/2014
Hacıosmanoğlu’na şok suçlama!

Bordo mavili kulübün geçtiğimiz hafta sonu yapılan genel kurul toplantısında çıkan kavgada darp edildiği ileri sürülen Mustafa Erdem adlı Trabzonspor kongre üyesi, Başkan Hacıosmanoğlu'nun ‘menajer parası’ adı altında kulübü zarara uğrattığı iddiasında bulunarak Trabzon Cumhuriyet Savcığı’na başvurduğu ortaya çıktı.

“MÜRACAAT SAVCISI’NA İFADE VERDİ Müracaat Savcısı’na ifade veren Erdem, “İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu 15 Milyon TL'lik menajer ödemesi yapmak suretiyle kendisine tevdi olunan derneğe ait para veya para hükmündeki evrak, senet ya da sair malları kendisinin veya başkasının menfaatine olarak sarf etmiş ve güveni kötüye kullanmak suretiyle suç işlemiştir” ifadelerine yer verdi.

“MENAJER ÜCRETİ ÖDENEN FİRMALAR ARAŞTIRILSIN” İddialarının devamında Erdem, şunları söyledi: “Ben Trabzonspor’un eski yöneticisiyim ve hala daha Divan kurulu üyesiyim. Bu nedenle ben de mağdur durumdayım. Menajer ücreti ödenen firmaların araştırılması halinde çoğunun sahte olacağı ve usulsüz olduğu ortaya çıkacaktır. Yerel basın ve ulusal basında çıkan haberler dışında elimde herhangi bir belge yoktur. Çünkü bu belgelere benim ulaşabilme imkanım yoktur. Sadece savcılık aracılığı ile kulüpten talep edildiği takdirde resmi olarak alınabilir.

“BİZE VERİLEN BİLGİLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Kulüpteki bu belgeler istendiğinde gerçek ortaya çıkacaktır. Geçen hafta sonu Trabzonspor'un Mali genel Kurulu gerçekleştirildi. Burada bize dağıtılan yönetimin sunmuş olduğu kitapçıkta İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nun bulunduğu yönetim döneminde yapılmış olan transferlerle ilgili menajer ödemeleri ile ilgili olarak bilgi verildi, ancak verilen bu bilgiler işin arka planını göstermemektedir.

Aldığımız duyumlara göre; bu paralar yurt dışı ve yurt içinde başkanın yakın arkadaşlarından menajerlik firmalarına ödendiği bilgisine ulaştık. Bu konuların araştırılarak bu suç unsurlarının ortaya çıkarılması ve cezai işlem uygulanması talep ediyorum.”

Haber 61

Yayınlanma Tarihi:10:50,