SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Sezon başında transfer edilen Goran Pandev’i devre arasında gönderip, hücum hattına takviye yapacağı söylenen Galatasaray’ın, Lukas Podolski’yi listenin başına aldığı söyleniyordu.

Arsenal’de fazla forma şansı bulamadığı için mutsuz olan Podolski’nin de İngiltere’den ayrılmak istemesi nedeniyle umutlanan Galatasaray’a, bu transferde dişli bir rakip çıktı. Geçtiğimiz sezon sarı-kırmızılı kulübün başında bulunan Roberto Mancini, Alman yıldızı kadrosuna katmak için harekete geçti.

Hem kanatta hem forvette görev yapabilen Podolski’nin takımın gol problemini çözeceğine inanan Mancini’nin yönetimden transferin mutlaka bitirilmesini istediği öğrenildi. İtalya’nın en çok okunan spor gazetelerinden Corriere dello Sport, forvet oyuncusunu satış opsiyonlu kiralamak isteyen Inter yönetiminin, Ocak ayında girişimlere başlayacağını iddia etti.

İngiltere’de forma giyemediği için rahatsız olan Podolski de daha önce yaptığı açıklamada “Formda olduğumu düşünüyorum ve Arsenal’de süre alamadığım için mutsuzum… Londra’da mutluyum ama oynayabileceğim bir takıma gitmek istiyorum” diyerek ayrılık sinyali vermişti.

Yayınlanma Tarihi:13:09,