SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’a sponsor dopingi

Bu sezon maddi sıkıntılar nedeniyle oyuncularına vaktinde ödeme yapamayan, bu nedenle Furkan Aldemir gibi önemli bir oyuncusunu elinden kaçıran Galatasaray'da basketbol şubesi Lukoil sponsorluğu ile nefes almaya hazırlanıyor.

Güncellenme: 14:32, 24/12/2014
G.Saray’a sponsor dopingi

Sarı Kırmızılı ekip, geçtiğimiz günlerde dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden Lukoil ile önemli bir işbirliğine imza atmıştı. O gün gerçekleştirilen tanıtım töreninde Lukoil yöneticisi, “Galatasaray’la işbirliğimiz devam edecek basketbol için de bir şeyler olabilir” diyerek kısıtlı kadroya rağmen Avrupa’da yoluna devam eden Galatasaray Liv Hospital’a sponsor olmak istediklerinin mesajını vermişti.

Edinilen bilgiye göre taraflar görüşmelerde önemli ilerleme kaydetti. Anlaşmanın detayları sır gibi saklanırken, resmi açıklamanın yakında yapılacağı bildirildi.

ERGİN ATAMAN İSYAN ETMİŞTİ

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Furkan Aldemir’in alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle sözleşme feshi için girişimlere başlamasının ardından küplere binmiş, yaptığı açıklamada geçtiğimiz sezonki 5 milyon dolarlık sponsorluk ücretini bu sezon 1 milyon dolara indiren Liv Hospital’ı hedef almıştı.

Ataman’ın büyük yankı yaratan bu açıklamalarının ardından potada adeta savaş çıkmış, Galatasaraylı yönetici Can Topsakal da Ataman’ın açıklamalarını ‘talihsizlik’ olarak nitelendirmişti. Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü’nden özür mahiyetinde “Kulübümüz ile Medical Park-Liv Hospital işbirliği, 2010-2011 sezonunda başlayan Erkek Basketbol Takımı isim sponsorluğu sözleşmesinin yanı sıra, diğer şubeleri de kapsamaktadır. Türk sporuna ve G.Saray'a her zaman hizmet veren sponsorumuza teşekkür ediyoruz” açıklaması yapılmıştı.

 

Yayınlanma Tarihi:14:28,