SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ay-yıldıza niyet Aslan’a kısmet

A Milliler’in başındaki Fatih Terim devşirme oyunculara sıcak baktığını söylemiş, Donk’u işaret etmişti. Aynı düşüncedeki Hamzaoğlu, yıldız stoperi G.Saray’a istedi. Milli takımdan iyi tanıdığı forvet Adem’i de ihmal etmedi.

Güncellenme: 09:42, 24/12/2014
Ay-yıldıza niyet Aslan’a kısmet

Euro 2016 yolunda başarısız sonuçlar elde eden Türkiye'de futbol direktörü Fatih Terim kadronun daha geniş ve kaliteli olması gerektiğini, bunun için gerekirse Süper Lig'deki bazı yabancılardan faydalanabileceklerini söylemişti. Devşirmelere sıcak bakan Terim, özellikle savunmadaki sorunlara çare olması adına Kasımpaşa'da forma giyen Ryan Donk'u işaret etmişti. Hollandalı futbolcu da böyle bir teklif gelmesi halinde seve seve kabul edeceğini açıklamıştı. Ancak Donk'un ay-yıldızlı formadan önce parçalıyı giymeye yakın olduğu ortaya çıktı.

Milli takımda Terim'le beraber görev yapan ve Donk'u en az İmparator kadar beğenen Hamza Hamzaoğlu'nun, yönetimle yaptığı görüşmede Donk'un adını verdiği belirtildi.

İKİ BOMBA BİRDEN

Küçülmeye gitmesi beklenen Kasımpaşa'nın da 28 yaşındaki stoperin ayrılmasına sıcak baktığı öğrenildi. Ancak Cimbom'un bombaları bununla bitmeyecek. Aynı takımın golcüsü Adem Büyük için de ocak ayında teklif sunulacak. Böylece Hamzaoğlu kadrosunu milli mesaisinden iyi tanıdığı bir yıldızla daha takviye edecek.

Yayınlanma Tarihi:08:29,