SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan’da sakatların son durumu

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 15. haftasında Gençlerbirliği ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına bu akşam yaptığı antrenmanla başladı.

Güncellenme: 20:24, 24/12/2014
Aslan’da sakatların son durumu

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Gençlerbirliği ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına bu akşam yaptığı antrenmanla başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ilk 15 dakikası basın mensuplarına açık olarak yapılan antrenman, ısınma hareketleriyle başladı. Daha sonra ikili gruplar hâlinde pas çalışması yapıldı.

Antrenmanın ana bölümünde dar alanda çift kale maç gerçekleştirildi. Semih Kaya, antrenmanın tamamında takımla birlikte çalıştı.

Diyarbakır BŞB maçında yüzüne aldığı darbenin ardından burnunda kırık oluşan Veysel Sarı'ya ilk müdahale saha içinde yapıldı. Şu an için ameliyata gerek görülmeyen Veysel, yarından itibaren takımla birlikte çalışmaya başlayacak.

Blerim Dzemaili, İsviçre Milli Takımı'nda yaşadığı sakatlığın ardından kendisi için hazırlanan özel program dâhilinde çalışmalarına devam etti.

Hafif sakatlıkları bulunan Wesley Sneijder ve Aurelien Chedjou, günü tedavilerinin ardından istirahat ederek geçirdi. Galatasaray, Gençlerbirliği karşılaşmasının hazırlıklarını yarın saat 13.30'da yapacağı antrenmanın ardından tamamlayarak saat 17.30'da özel bir uçuşla Ankara'ya hareket edecek.

TAKIM DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Galatasaray Futbol Takımı doktoru Yener İnce, sakat oyuncularımızla ilgili şu açıklamaları yaptı.

“Semih ile ilgili bütün müşahede süresini tamamladık. MR ve tomografilerinde sıkıntı yok bugün de antrenmana çıktı. Veysel’in burnunda bir kırık oluştu darbeye bağlı bir şekilde, ilk müdahalaede kırığı yerine oturttuk, akşamda kulak burun boğaz ekibimiz gördü, onlar da bir sorun olmadığını söylediler, onunla ilgili estetik amaçlı ileride belki bir müdahale olabilir ancak şimdilik cerrahi müdahale düşünmüyoruz, yarın antrenmanlara çıkmaya başlayacak. Sneijder ve Chedjou da ufak tefek sıkıntılarımız var. Sneijder'in uzun zamandır ayağında ağrı olan bir bölge var, oraya özel bir iğne çalışması yapmıştık onu tamamladık. Yarın bu durumda dolayı antrenmana çıkmayacak ve dinlendirilecek. Hafta sonu oynar mı, oynamaz mı, onun için şimdilik bir şey söyleyemeyiz. Chedjou'da dizinde ara ara bir problemi söz konusu, ancak bizi çok ürküten bir durumu yok. Sadece bugün tedbir amaçlı dinlendirdik. Chedjou için de hafta sonuna dair birşey söyleyemem. Teknik ekiple oturup bu iki oyuncunun haftasonu maçına çıkıp çıkamayacağını konuşacağız. Dzemaili için özel bir program yapıyoruz, milli takımda çok ciddi bir yırtık yaşamıştı. Ancak problemi büyük oranda çözdük. Hatta oynayabilecek kıvama geldi. Şu an, ancak ilerideki futbol hayatını etkileyemeyecek bir tedavi süreci uyguluyoruz. Onun dışında bir sakat oyuncumuz söz konusu değil her şey yolunda…”