SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel’in Kasımpaşa ile oynanan Süper Lig maçında, futbolcu Yalçın Ayhan’a “tehdit ve hakarette” bulunduğu iddiasıyla 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 68. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Volkan Demirel ve müşteki Yalçın Ayhan katılmazken tarafları avukatları temsil etti. Duruşmada, tanık olarak dinlenilen İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü oyuncusu Semih Şentürk, olay tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nde futbolcu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Maç bitiminde koridorda Yalçın Ayhan ile karşılaştık. O gün maç çok stresli geçmişti. Yalçın da maçın stresinden olsa gerek sinirliydi. Kendi kendine küfür ettiğini duydum. Yalçın’ı tanıdığım için ne gerek var küfür etmeye dedim. Yalçın da ‘onlar da bana saha içinde küfür ettiler’ dedi. Ben de soyunma odasında Yalçın’ın küfür ettiğini Volkan’a söyledim.”

Ayhan’ın avukatı Ayşe Zuhal Dönmezer de tanık ifadelerine karşı beyanda bulunmak üzere süre talep etti. Mahkeme hakimi, taraf avukatlarına beyanda bulunmaları için süre vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 24 Şubat 2013 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü ile Kasımpaşa Spor Kulübü arasında Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda Süper Lig maçının oynandığı anlatıldı.

Maçın devre arasında futbolcuların dinlenme odalarına geçtikleri sırada Demirel’in aralarında Ayhan Yalçın’ın da bulunduğu Kasımpaşalı futbolculara hakaret ettiği belirtilen iddianamede, maç bitiminde de Demirel’in Ayhan’ın yolunu keserek tehdit ettiği aktarıldı.

İddianamede, şüpheli Volkan Demirel’in Yalçın Ayhan’a yönelik “tehdit ve hakarette” bulunduğu gerekçesiyle 9 aydan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Yayınlanma Tarihi:17:17,