SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sadece forması var

23 Aralık 2014

FENERBAHÇE, her geçen gün daha kötü oynuyor. Hiç bana dün yedeklerin sahada olduğunu söylemeyin. Altınordu önündeki 11'de Savaş, Uygar ve Caner Koca dışındaki oyuncuların tamamı A Takım topçusu. Yani bu takımın hamle oyuncuları. Sahada dün Uygar ve Savaş dışında gayret gösteren tek isim yoktu. Savaş da golde hata yaptı.

DÜN sahada Fenerbahçe forması vardı ama içleri boştu. Bloklar kopuk, tempo yok. Oyuncular ver-kaç yapmayı bile beceremiyor. At sağa, ver sola. Herkes ayağına top bekliyor. Araya koşular yapanı, rakip savunmanın dengesini bozmak için hamle yapanı ara ki bulasın.

30. dakika… Altınordu frikik kullandı, barajdan seken top köşe bayrağına doğru açıldı. Kaleci Mert “Alın topu” diye bağırdı, baktı giden yok, kendisi koştu. İşte size dünkü Fenerbahçe'nin halininin özeti.

O Selçuk'un hali ne öyle. Yıllardır Fenerbahçe'de oynayan biri kendini hiç mi geliştirmez? İlk yarı az daha gol yediriyordu takıma. Umarım sezon sonu sözleşmesi uzatılmaz.

MEHMET Topuz iğneyle sahaya çıkmış. Oynamasın kardeşim. Sanki şampiyonluk maçı oynanıyor, Mehmet de takımın olmazsa olmazı. Serdar Kesimal maçları tribünden izlemekten sahada neler yapılacağını unutmuş. Hasan Ali sadece koşuyor. Emenike desen veteran topçulardan beter. Güçsüz, yılgın, isteksiz, formsuz.

DİEGO orta alana kadar gelip top alıyor, iki üç kişiyi geçiyor, ya yana pas veriyor ya topu kaybediyor. Geçen sezon Şampiyonlar Ligi finali oynayan, La Liga şampiyonluğu yaşayan bir takımdan gelip de Fenerbahçe'de alt lig takımları karşısında kendini kanıtlamaya mecbur bırakılması onun da canına tak etmiş, belli.

SON olarak şunu söylemem lazım. Haftalardır ligde Fenerbahçe lehine çalınan penaltılar o kadar çok gündeme geldi ki, “Bir takıma 14 haftada 6 penaltı nasıl verilir?” diye tartışılmaya başlandı. Verilir kardeşim. 6 da verilir 66 da. Burada takım isminin önemi yok. Eğer bir maçta 10 tane de penaltı pozisyonu varsa hakem olarak hepsini vermekle sorumlusun. Penaltılarla ilgili öyle bir algı oluşturuldu ki, dünkü maçın hakemi Çağatay Şahan açık ele çarpan topa bile düdük çalamadı. Dikkat edin, çalmadı değil çalamadı. Çünkü bilinç altı ona böyle emretti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek