SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Osmanlıspor’un teknik direktörü Osman Özköylü, “etik değerleri” nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Özköylü, “Etik değerleri açısından uygun görmediği bazı şeylerden dolayı” istifasını sunduğunu, kulüp yönetiminin de kabul ettiğini dile getirdi.

Kayserispor maçının ardından basın mensubuyla girdiği diyaloğun, ayrılışına ancak “bahane” olarak gösterilebileceğini belirten Özköylü, “Sebep o olay olsa o gün bırakmam lazımdı. Olayın iç yüzü farklı, deşifre etmek istemiyorum” dedi.

Ayrıntılı konuşmak istemediğini kaydeden genç teknik adam, “Olay hiç kimsenin tahmin etmediği bir nokta, o yüzden de çok ayrıntılı konuşmak istemiyorum. Sadece prensiplerime aykırı bazı şeylerin takım içinde olması nedeniyle böyle bir karar aldım. Lider bir takım var ortada ve çok farklı şartlarda oynanmış son 2 maç. İşin aslı farklı ama benim bunu söylememem gerekiyor. Böyle olmak zorundaydı ve bırakmak zorunda kaldık” diye konuştu.

Kendisiyle mücadelenin içinde olan futbolculara, kattıkları değer, verdikleri mutluluk ve kazandırdıkları başarılar için teşekkür eden Özköylü, şunları söyledi:

“Kulüp yönetimine de desteği için teşekkür ediyorum, çok güzel bir şekilde ayrıldık. İyi niyetliydik, problem olmadı. Kesinlikle yanlış anlaşılmamalı, Ahmet Gökçek ile ilgili bir durum değil. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Ahmet Gökçek’in çalıştığımız sürecin hiçbir anında ne telkini ne müdahalesi olmuştur. Hatta onursal başkan Melih Gökçek’ten de çok büyük destek gördüm, Çok rahat çalıştığım bir yönetim vardı. Sadece benim kendi adıma düşündüğüm bazı şeylerin gerçekleşmeyeceğini yapılması gereken bazı şeylerin yapılamayacağını gördüğüm için ayrılma kararı aldım.”

“FARKLI ŞEYLER…”

“Benim burada olmamı istemeyen birtakım insanların oluşturduğu bir ortam var” diyen Özköylü, sözlerini şöyle tamamladı:

“Dışarıdan takımın içine kadar sirayet eden bir durum var. Ben buna tepki gösterdiğim için yani buraya dışarıdan bir müdahalenin olmaması gerektiğini belirttiğim için… Tabii, olayın içinde farklı şeyler var. Bunlar kamuoyuna bildirilmemesi gereken bazı noktalar, anlayışla karşılanacağını umuyorum. Bunlardan duyduğum rahatsızlık nedeniyle ayrıldım.”