SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kazanmak için sahaya çıkacağız”

Antalyaspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, "Adanaspor çok güçlü bir rakip, ona göre hazırlanacağız ve kazanmak için sahaya çıkacağız" dedi. DHA SPOR

Güncellenme: 18:47, 23/12/2014
“Kazanmak için sahaya çıkacağız”

PTT 1. Lig’de şampiyonluk hedefiyle mücadele eden Antalyaspor, sahasında karşılaşacağı Adanaspor maçı hazırlıklarına başladı. Antalyaspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, son iki maçı kazandıkları için çok mutlu olduğunu belirtti. Kırmızı beyazlı takımın son iki maçında da gol yemeden sahadan ayrıldığını vurgulayan Mandıralı, ofansif anlamda daha üretken ve pozisyonları daha fazla değerlendiren bir takım olmaları gerektiğini söyledi.

Antalyaspor’un özellikle savunma bölgesinde daha dikkatli oynadığını aktaran Mandıralı, “Orta saha bölgemiz canlı. Ofansif anlamda üretken olmalıyız veya ürettiğimiz pozisyonları doğru tercihlerle değerlendirmeliyiz. Daha iyi olmak zorundayız. Amaç şampiyonluksa girdiğimiz pozisyonları değerlendiren bir takım haline gelmeliyiz. Savunma çok güzel savaşıyor, pozisyon vermiyor. Orta saha enerjisiyle ofansa destek veriyor. Pozisyonlara giriyoruz ama pozisyonlarla tercih hataları nedeniyle gol atamıyoruz. Keyfimiz yerinde, istediğimiz şeyle oluyor sahada. Takım olma duygusu daha fazla oluştu. Bunu üst seviyelere çekmek için daha fazla çalışacağız” diye konuştu.

Antalyaspor olarak tüm maçları kazanmak istediklerini vurgulayan Mandıralı, Adanaspor’un son maçını analiz ettiklerini ve oyunculara anlattıklarını belirtti. Mandıralı, “Adanaspor ligin en iyi, en güçlü takımı. Adanaspor çok güçlü bir rakip, ona göre hazırlanacağız ve kazanmak için sahaya çıkacağız” dedi.

Gazetecilerin Antalyaspor’un son maçında kendisinin saha kenarındaki heyecanlı ve agresif tavırlarıyla dikkati çektiği yönündeki sorusu üzerine Mandıralı, Karadenizli olmasından dolayı heyecanlı tavırlarının ön plana çıktığına değindi. Her yöre insanının kendine has karakter yapısı olduğunu anlatan Mandıralı, “Karadenizli olduğum için biraz ateşliyim. Oynarken de tezcanlıydım. Oyuncu arkadaşlarımız sahada basit hatalar yapınca o an Karadenizliliğin verdiği heyecanla tavır ön plana çıkıyor. Tavrımızdan, hareketlerimizden etkilenen oyuncularımız oluyor, ama birebir görüşmelerde derdimizi anlıyorlar, bunu çözüyorlar. Daha güzel şeyler olması için saha kenarında beden dilini de kullanmaya çalışıyoruz. Orada put gibi durmak hoş bir şey değil. Taraftar grubu da yönetenler de oyuncular da saha kenarında mum gibi hoca olmasını istemez” diye konuştu.