SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamburg Tolgay’la yollarını ayırıyor

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hamburg'un Türk kökenli oyuncusu Tolgay Arslan'ı devre arasında göndermek istediği ileri sürüldü.

Güncellenme: 17:10, 23/12/2014
Hamburg Tolgay’la yollarını ayırıyor

Almanya basınında yer alan haberlerde, Hamburg Kulübü’nün devre arasında Tolgay Arslan’ın yanı sıra Ivo Ilicevic, Marcell Jansen ve Valmir Nafiu ile de yollarını ayırmayı planladığı iddia edildi. Haberde, takımda forma şansı bulmakta zorlanan Tolgay Arslan’ın Bundesliga’da kalmak istediği ifade edilirken, oyuncu ile yurt dışından da birçok takımın ilgilendiği belirtildi.

Ayrıca sezon sonunda 4 oyuncunun sözleşmesinin biteceği hatırlatılırken, mavi-beyazlıların bu transferler sayesinde gelir elde etmeyi düşündüğü aktarıldı. Marcel Jansen’in Portekiz temsilcisi Benfica’dan teklif aldığı, Ilicevic’in Kaiserslautern’e dönebileceği kaydedildi.

Diğer yandan Hamburg’un en az iki futbolcu ile yollarını ayırması durumunda, takıma 3 yeni ismi katmayı düşündüğü de ifade edildi.

İlk devresi sona eren Bundesliga’da 4 galibiyet, 5 beraberlik, 8 mağlubiyet alan Hamburg, 17 puanla 14. sırada yer alıyor.