SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstek Vakfı Belde Okulları'nın “Geleneksel Sporcu Günü” adıyla düzenlediği panele sportmenliği ve centilmen davranışları nedeniyle davet edilen Fenerbahçeli Dirk Kuyt, Nakkaştepe’de bulunan okulun konferans salonunda 4. sınıf, ortaokul ve lise hazırlık sınıfı öğrencileriyle buluştu ve başarılı futbolcu öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Büyük bir coşkuyla karşılanan Kuyt öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirip, imza dağıttı. Panelin sonunda oyuncuya çiçek ve plaket verildi.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve böyle bir ödüle layık görüldüğü için duyduğu memnuniyeti dile getiren Dirk Kuyt, “Bugün buraya davet edildiğim için çok mutluyum. Böyle okul ziyaretleri çok güzel oluyor. Bende bir zamanlar çocuktum. Buradaki çocukların sevgi gösterileri gerçekten çok hoşuma gitti. Güzel bir panel olduğunu düşünüyorum. Sorulara verdiğim yanıtlar umarım onlara faydalı olur. Çocuklar tarafından böyle bir ödüle layık görülmekte mutluluk verici. Yaklaşık 2.5 yıldır Fenerbahçedeyim. Bu takımın bir parçası olmaktan, İstanbul'da yaşamaktan ötürü çok mutluyum. Ben burada çok şey öğrendim. Umarım buradaki çocuklarda benden bir şeyler öğrenmiştir. “ ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig’teki zirve yarışı hakkında açıklamalarda bulunan Hollandalı oyuncu; “Tüm maçlar çok önemli. 3 maçlık bir galibiyet serimiz var ve iyi bir form grafiği yakaladık. Evimizde üst üste 2 maç oynayarak ligin ilk yarısını bitireceğiz. Bu maçları kazanmak adına tüm gücümüzü sahaya yansıtmalıyız.” dedi.

Taraftarların takıma verdiği desteğe değinen Dirk Kuyt; “Taraftarlarımızın bizi desteklemesi takıma ekstra güç veriyor. Son maçta tribünler oldukça doluydu. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda tribünlerin dolacağına ve taraftarımızın bizi destekleyeceğine inanıyorum. Çünkü onların desteği gerçekten fark yaratıyor. şeklinde konuştu.

Rekabet her zaman güzel olduğunu dile getiren tecrübeli futbolcu; “Şuan ligin zirvesinde 3 takım var. Beşiktaş ve Galatasaray'da son maçlarını kazandılar ama biz kendimize odaklanıyoruz. Fenerbahçe olarak kendi maçlarımızı kazanırsak bizi kimse durduramaz. En önemlisi de bu. Son maçlardaki kalitemizi sahaya yansıtmak istiyoruz.” dedi.

Sporx