SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diyarbakır deplasmanından 3 puanla dönen sarı kırmızılılar böylelikle 9 puanla Türkiye Kupası G Grubu’nda liderliğini sürdürdü. Yedek ağırlıklı kadroyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor karşısında mücadele eden Galatasaray’ın golleri 31. dakikada Goran Pandev, 69. dakikada Portekizli genç oyuncu Bruma, 81. dakikada Olcan Adın ve 84’te Yekta Kurtuluş kaydetti. Ev sahibi ekibin tek golü 43. dakikada Ertan Koç’tan geldi.

İKİNCİ YARININ ÖNEMLİ ANLARI

90′ Karşılaşma sona erdi.

86′ Sağ kanatta rakibine sert müdahalede bulunan Olcan Adın, Yunus Yıldırım tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.

84′ GOL Galatasaray, Yekta Kurtuluş ile skoru 4-1’e getiriyor. Orta alanda topla birlikte ilerleyen Olcan Adın ara pası ile Yekta Kurtuluş’u hareketlendiriyor. Ceza yayı içerisinde topla buluşan Yekta Kurtuluş sağ ayağı ile düzgün vurarak topu ağlara gönderiyor ve farkı üçe çıkartan gole imza atıyor.

83′ Galatasaray’da üçüncü ve son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Birhan Vatansever oyuna girerken Bruma kenara geliyor.

83′ Diyarbakır BŞB takımında üçüncü ve son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Levent Taşkın oyundan çıkarken Hayrettin Çınar oyuna giriyor.

81′   GOL Galatasaray, Olcan Adın ile farkı ikiye çıkartıyor. Sol kanatta Bruma’dan pasını alan Olcan Adın sol çaprazdan orta şut karışımı vuruşunu yapıyor. Top havadayken yön değiştirerek kaleye yöneliyor ve sol köşeden ağlarla buluşuyor.

81′ Diyarbakır BŞB takımında ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Ertan Koç oyundan çıkarken Mehmet Uğur Tülümen oyuna giriyor.

73′ Diyarbakır BŞB takımında ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Ercüment Balıkçı oyundan çıkıyor ve Ercan Çapar oyuna dahil oluyor.

69′ GOL Galatasaray, Bruma ile 2-1 öne geçiyor. Goran Pandev’in derinlemesine pasında ceza sahası içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Yasin Öztekin bekletmeden pasını altıpas önündeki Bruma’ya veriyor. Bruma tek vuruş ile topu ağlara gönderiyor ve takımını öne geçiren golü kaydediyor.

65′ Sol kanatta topla birlikte ilerlemek isteyen Olcan Adın’a sert müdahalede bulunan Abdullah Çetin hakem tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.

59′ Galatasaray’da ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Sinan Gümüş oyuna dahil olurken, kenara gelen isim Furkan Özçal oluyor.

49′ Sol kanatta son çizgiye inen Yusuf Yağmur yerden pasını Sadat Şahin’e veriyor. Altıpasın gerisinde topa sahip olan Sadat Şahin dönerek sağ ayağı ile şutunu çekiyor fakat top Emre Can Coşkun’a çarptıktan sonra kalenin yanından az farkla auta çıkıyor.

48′ Sağ kanatta topla buluşan Abdullah Çetin penaltı noktasının soluna ortasını yapıyor. O noktada iyi yükselen Şehmus Özer kafa vuruşunu yapıyor ancak Sinan Bolat üzerine gelen topu rahat bir şekilde kontrol ediyor

47′ Ceza sahası içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Bruma uzak köşeyi düşünerek şutunu çekiyor ancak top kalenin yanından auta çıkıyor.

46′ İkinci yarı Galatasaraylı futbolcuların vuruşu ile başladı.

İLK YARININ ÖNEMLİ ANLARI

43′ GOOOOL! Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Ertan Koç ile beraberliği yakaladı. Ceza yayının sağ tarafında topu önünde bulan Ercüment Balıkçı sol ayağı ile şutunu çekiyor fakat top Emre Can Coşkun’a çarparak ceza sahası içerisinde boşta kalıyor. O topu iyi takip eden Ertan Koç altıpasın önünde gelişine sol ayağı ile şutunu çekiyor ve topu ağlara gönderiyor. 1-1

35′ Sağ kanatta topla buluşan Abdullah Çetin altıpasın önüne ortasını yapıyor. O noktada rakibine rağmen Şehmus Özer kafa vuruşunu yapıyor ancak bu zayıf şutta kaleci Sinan Bolat topu auta çıkmadan rahatlıkla kontrol ediyor.

34′ Ceza yayı gerisinde topla buluşan Ertan Koç sol ayağı ile şutunu çekiyor ancak top kalenin yanından az farkla auta çıkıyor.

31′ GOOOOL! Galatasaray Pandev ile öne geçti. Orta alanda topa sahip olan Bruma ara pası ile Goran Pandev’i savunma arkasına hareketlendiriyor. Ceza yayı üzerinde kaleci ile karşı karşıya kalan Goran Pandev Levent Taşkın’ı çalımladıktan sonra ceza sahası içerisinden topu boş kaleye gönderiyor ve takımını öne geçiren golü kaydediyor. 1-0

28′ Ceza yayının sol tarafında topla buluşan Barış Ataş altıpasın sağ tarafına ortasını yapıyor. O noktada iyi yükselen Sadat Şahin kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin yanından auta çıkıyor.

22′ Galatasaray takımında zorunlu oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Veysel Sarı sakatlanarak oyundan çıkarken Yasin Öztekin oyuna dahil oluyor.

22′ Orta alanın sol tarafından kazanılan serbest vuruşta Abdullah Çetin altıpasın sağ tarafına ortasını yapıyor. O noktada iyi yükselen Barış Ataş topu içeriye çeviriyor. Altıpasın önünde topla buluşan Ertan Koç müsait pozisyonda kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin üzerinden auta çıkıyor.

14′ Sol kanatta topla buluşan Şehmus Özer penaltı noktası üzerine ortasını yapıyor. O noktada bulunan Ertan Koç topu arkaya doğru aşırıyor fakat Galatasaray defansında Emre Can Coşkun araya girerek topu uzaklaştırıyor.

1′ Karşılaşma Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un vuruşu ile başladı.

 

Yayınlanma Tarihi:18:32,