SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demirkol’dan ‘Fenerbahçe Medyası’ açıklaması

Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Hıncal Uluç'un köşe yazısında dikkat çektiği 'Fenerbahçe Medyası' denilen bir olgudan artık bahsedilemeyeceğini söyledi.

Güncellenme: 12:23, 23/12/2014
Demirkol’dan ‘Fenerbahçe Medyası’ açıklaması

NTV Spor ekranlarında konuşan Demirkol, “Jenerasyonların tuttuğu takım medyaya da sirayet eder. Kabul edelim ki bizim babalarımızın döneminde daha çok Fenerbahçeli vardı. Tartışmaya gerek bile yok. Medyada da Fenerbahçeli çoktu. Ayrıca konu Fenerbahçe olunca gazeteleri çok sattırıyordu. Bugün geldiğimiz noktada ise hem taraftar sayısı hem de medyada çalışan genç sayısı olarak Galatasaray çok önde.” ifadelerini kullandı.

UEFA Kupası şampiyonluğun taraftar sayısının değişmesinde önemli rol oynadığını belirten Demirkol,  “1989’dan bu yana genç nüfusta Galatasaraylılar daha fazla. Bu da normal bir durum. Eminim 10 sene sonra bu da değişecek. Bu, başarılara endeksli bir durumdur. Ama şu anda Fenerbahçe medyasından bahsetmek mümkün değil. Fenerbahçe medyası olsaydı 3 Temmuz’dan sonra öyle mi olurdu medyanın hali? Bu, doğru bir tespit değil” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:21,