SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga’nın son şampiyonu Atletico Madrid’in yıldız futbolcusu Arda Turan, basın mensuplarına gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası şansı ile ilgili değerlendirmede bulunan Arda, “İzlanda maçı hariç diğer karşılaşmalarda iyi oynamıştık. Elimizden geleni yaparak Avrupa Şampiyonası’na katılmak istiyoruz. Gereken neyse yapacağız” ifadelerini kullandı.

Atletico Madrid’in UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Bayer Leverkusen ile eşleşmesi hakkında da konuşan Arda, “Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu’na başarılar diliyorum. Güzel bir eşleşme olacak. Takımın için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” yorumunda bulundu.

Arda, FIFA tarafından düzenlenen ‘Yılın 11’i oylamasına aday olması ile ilgili ise, “Bana destek veren insanlara teşekkür ediyorum. O listede olmak, Türk halkı ve kendim için önemli bir başarı. İnşallah kazanırım, hayırlısı” dedi.

Son dönemde hakkında çıkan aşk dedikodularına gülerek cevap veren yıldız futbolcu, “Özel hayatımda planlı yaşamıyorum. Hayatta böyle şeyler planlayarak olmaz. Planlarsan böyle şeyler güzel olmaz. Kalple ilgili bir şey. Ama yani benimle evlenecek olan kişinin aklından şüphe etmek lazım” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:23,