SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

9 golün üzerine bir de 2 maç!

Galatasaray'ın Türkiye Kupası'nda 9-1 mağlup ettiği Balçova Yaşamspor'da kaleci Engin Kaya, twitter hesabından attığı hakaret içerikli mesajları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 2 maç cezaya çarptırıldı.

Güncellenme: 18:10, 23/12/2014
9 golün üzerine bir de 2 maç!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) bugün toplanarak gündemindeki maddeleri görüştü.

TFF’den yapılan açıklamaya göre kurul, FBM Makina Balçova Yaşamsporlu futbolcu Engin Kaya, sosyal paylaşım sitesinde bir spor kulübüne hakareti nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası alırken, Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor idarecisi Hakan Kobal’a ise 2 bin lira para cezası verildi.

Kurul ayrıca, Centone Karagümrükspor-Bursaspor arasında oynanan kupa maçında rakip takım sporcusuna yönelik faulü nedeniyle Bursasporlu Bakaye Traore 2 resmi müsabakadan men cezası aldı.

Kupadaki Mersin İdman Yurdu-Samsunspor maçında taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle Mersin İdmanyurdu’nun da 5 bin lira cezası alması kararlaştırıldı.

Kupa maçları sonunda yaşanan saha ve taraftar olayları nedeniyle kurul, diğer kulüplere de çeşitli cezalar verdi. Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor 12 bin, Cizrespor ise bu sebepten 700 lira para cezası aldı.

Yayınlanma Tarihi:16:51,