SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünlü antrenör hayatını kaybetti

Almanya’da çok sayıda dünya ve Avrupa şampiyonu boksörü çalıştıran antrenör Fritz Sdunek’in 67 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.

Güncellenme: 20:19, 22/12/2014
Ünlü antrenör hayatını kaybetti

Almanya'da çok sayıda dünya ve Avrupa şampiyonu boksörü çalıştıran antrenör Fritz Sdunek'in 67 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.

Almanya Profesyonel Boks Birliği Başkanı Thomas Pütz tarafından yapılan açıklamada, birkaç gün önce kalp krizi geçiren Sdunek'in Hamburg'da kaldırıldığı hastanede vefat ettiği belirtildi.

Pütz, Sdunek'in ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Böylelikle boks dünyası büyük bir kişiliği kaybetti” ifadesini kullandı.

Almanya'nın en başarılı boks antrenörlerinden olan Sdunek, dünya ağır sıklet şampiyonları Vladimir ve Vitali Klitçko kardeşler, dünya orta sıklet şampiyonu Felix Sturm, yarı ağır sıklet dünya şampiyonu Fırat Arslan ve Avrupa Şampiyonu Sinan Şamil Sam’ın yanı sıra değişik sıkletlerde dünya şampiyonu olan Dariusz Michalczewski, Ralf Rocchigiani, Michael Löwe, Zsolt Erdei, Karoly Balzsay ve Juan Carlos Gomez gibi çok sayıda boksörün antrenörlüğünü yapmıştı.

Yayınlanma Tarihi:20:16,