SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kahve Diyarı, Türkiye Basketbol Ligi’nin (TBL) ana sponsoru oldu.

Ataköy Sheraton Otel’de düzenlenen törende, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile sponsor firma arasında 1 yıllık anlaşma imzalandı.

TBF Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay ve Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz’ın yanı sıra, Türkiye Basketbol Ligi Direktörü Samer Şenbayrak, Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu ve Kahve Diyarı İletişim Direktörü Alp Üstüngör törende hazır bulundu.

Erdenay ve Yılmaz, basketbol topuna imza atarak sponsorluk anlaşmasını gerçekleştirdiler.

Törende konuşan Erdenay, oyunculuğu döneminde soyunma odasında sürekli kahve içtiklerini, bu geleneğin şimdi de devam ettiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Türk basketbolu gerçekten altın çağını yaşıyor. Milli takımlarda 18 yaş altı ve 20 yaş altında Avrupa şampiyonu olduk. Şimdi de Infront’un (spor pazarlama şirketi) önderliğinde ana sponsor olarak Avrupa’nın en iyi liginde, bunu Avrupa’daki bütün otoriteler söylüyor, birlikte yürüyeceğiz. Tabii ki basketbolun ilerlemesinde sponsorların da etkisi çok. Kahve Diyarı’na teşekkür ediyorum basketbola destek oldukları için. Uzun yıllar bir birliktelik diliyorum.”

Yılmaz ise TBL’nin sportif ve yönetim anlayışındaki dinamik ve modern vizyonunu takdir ederek izlediklerini belirterek, “Bu iki markanın yan yana gelmesi neticesinde neler olabileceğini hakikaten tahmin edebiliyoruz. Basketbola olan bu ilgimizi somut bir adımla taçlandırmak istedik” diye konuştu.

Kahve pazarının en hareketli oyuncusu olmaya aday ve hazır olduklarını kaydeden Yılmaz, “Tüm federasyon yetkililerine bizim için büyük adım olan sponsorluğu mümkün kıldıkları için teşekkür ediyorum. Kahve Diyarı markasını şampiyonlar liginde oynatacağız. Kahve Diyarı ve basketbol uzun yıllar inşallah bu şampiyonlar liginde birlikte top koşturacak. TBL’nin resmi kahve markası olmaktan mutluyuz” şeklinde görüşlerini aktardı.

Sponsorluk anlaşmasının 1 yıllık olduğunu bildiren Yılmaz, “Anlaşmamız bir yıllık fakat bundan sonra rüçhan haklarımız söz konusu. Sadece sözleşme gereği bu şekilde yapıldı. Uzun yıllar devam edeceğini ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Basketbol Ligi Direktörü Şenbayrak ise Avrupa’nın en iyi ligi yapma amacıyla çıktıkları yolda, Kahve Diyarı’nı yanlarında görmekten heyecan duyduklarını dile getirerek, “Türkiye Basketbol Ligi, önümüzdeki yıllarda güçlenerek devam edecek. Bunun destekçilerinden birisi de Kahve Diyarı olacak” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:12:09,