SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldinho, takımı Queretaro’da krize neden oldu. Meksika’da Açılış Ligi’nin sona ermesinin ardından araya girilirken, sıra Kapanış Ligi’nin heyecanına geldi. Meksika Kapanış Ligi için takımlar çalışmalarına başlarken Ronaldinho ise yeni sezonun çalışmalarına katılmadı.

Kapanış Ligi’nin çalışmaları için 7 Aralık’ta top başı yapan Queretaro takımında Ronaldinho ise kampa katılmadı. İki haftadır ortalarda görünmeyen Sambacı hakkında konuşan kulüp başkanı Joaquin Beltran “Eğer Ronaldinho önümüzdeki günlerde de gelmezse oturup bir karar alacağız. Sezon öncesi çalışmalarının büyük bölümünü zaten kaçırdı. Kimse kulübün üstünde değildir” dedi.

Teknik Direktör Ignacio Ambriz de konuyla ilgili bir açıklama yaparak yıldız futbolcunun iyi niyetlerini suistimal ettiğini dile getirdi. Ambriz, “Kendisine kampa bir kaç gün daha geç katılabilmesi için izin verdim. Ancak bu kadar değil. Haftalardır ortalarda görünmüyor. Şimdiye çoktan gelmesi gerekiyordu” şeklinde oyuncuya kızgınlığını ifade etti.

Maraton

Yayınlanma Tarihi:11:49,