SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu’ndan oyuncularına uyarı

Sarı-kırmızılı takımın başında harika bir başlangıç yapan Hamza Hamzaoğlu, galibiyete rağmen oyuncularından saha içinde her anlamda daha soğukkanlı olmalarını istedi

Güncellenme: 09:34, 22/12/2014
Hamzaoğlu’ndan oyuncularına uyarı

3-2 kazanılan Mersin karşılaşmasının ardından Hamza Hamzaoğlu, futbolcularıyla mini bir toplantı yaptı. İlk yarıdaki temposuz oyunlarını eleştiren Hamzaoğlu, “Bireysel hatalar da yapacağız. Her zaman aynı performansı sergileyemeyiz. Zor da olsa kazandık. Kazanma alışkanlığımızı sürdürmeliyiz. Bireysel hataları minimuma indirelim, maçlarda her zaman konsantre olalım” şeklinde uyarılarda bulundu.

Biz de bağırıp çağırıyoruz

Genç hocanın, “Hakemler hatalar yapacaktır. Bizim de bazen haksız yere hakemlere bağırıp çağırdığımız oluyor. Ama onlar da insan. Kolay değil pozisyonları süzmek. Onlara özellikle kendi evimizdeki maçlarda yardımcı olmamız lazım” dediği öğrenildi. Öte yandan yoğun maç temposu nedeniyle oyuncularında düşme gören teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, antrenman temposunu hafifletme kararı aldı.

Yedeklerle çıkacak

Özellikle orta alanda mücadele eden oyuncularının performanslarının düşmesi genç hocayı bu kararı almaya itti. Mersin İdman Yurdu ile yapılan karşılaşmanın ardından Bazı futbolcular da dinlendirilecek. Sarı-kırmızılı takımın yarın Diyarbakır Büyükşehir Belediye'yle oynayacağı kupa mücadelesinde sahaya yedek ağırlıklı bir kadro çıkacak. Cim-Bom, kupada grup aşamasında 2'de 2 yapmıştı.