SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu en çok ona yaradı

Prandelli döneminde 10 haftada 4 gol atan Burak Yılmaz, yeni hocasıyla çıktığı son 3 müsabakada tam 5 kez ağları havalandırdı. Sahada Umut Bulut’la birlikte yer alması milli futbolcunun performansını katladı.

Güncellenme: 09:35, 22/12/2014
Hamzaoğlu en çok ona yaradı

AMKSPOR / Bahadır ÇOKİŞLER

Aslan'da Cesare Prandelli'nin gönderilmesinin ardından göreve gelen Hamza hoca ile birlikte eski günlerine dönen Cim-Bom'da golleriyle ön plana çıkan Burak ve Umut ikilisi şampiyonluk için Hamza hocanın en büyük silahı olacak. İtalyan çalıştırıcı ile sezona kötü başlangıç yapan sarı-kırmızılılarda golcüler coştu. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde çıktığı 3 lig maçında da galibiyete ulaşan Galatasaray'da golcülerin skora katkısı dikkat çekiyor.

Ofsayt derdi bitti gitti

Cesare Prandelli döneminde toplam 6 gol atan Umut-Burak ikilisi, Hamza Hamzaoğlu'nun gelişinin ardından çıktıkları 3 maçta 7 gol kaydederek takımlarına önemli bir katkıda bulundular. Bu dönem içerisinde 5 gol atan Burak, ofsaytta kalma konusunda yaşadığı sıkıntıyı büyük ölçüde aştı. Umut Bulut ise 3 maçta attığı 2 golle takımına önemli katkıda bulundu. Ama Burak'ın performansı inanılmazdı.

Esas patlamayı yaptı

Prandelli’yle 10 lig karşılaşmasına çıkan milli futbolcu, toplamda 4 kez ağları havalandırmıştı. G.Antep deplasmanında takımın başında Taffarel vardı ve Burak 1-0 kazanılan sınavda skoru ilan etti. Esas patlamayı Hamzaoğlu'yla yaptı. 2-1 kazanılan Akhisar sınavında 2, 5-0'lık Konya zaferinde 2 ve 3-2 kazanılan Mersin maçında 1 kez ağları sarstı. Yeni hocasıyla 3 maçta 5 kez patladı.