SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergen Yalçın Süper Lig’e dönüyor

Teknik Direktör Roberto Carlos'un istifasını kabul Sivasspor Yönetimi, takımı TRT Spor'da yorumculuk yapan Sergen Yalçın'a emanet etmek istiyor.

Güncellenme: 16:52, 21/12/2014
Sergen Yalçın Süper Lig’e dönüyor

Safacan KONUKSEVER / AMK

Roberto Carlos’la yol ayrımına giden Sivasspor’da hareketli saatler yaşanıyor. Teknik Direktör boşluğunu en kısa sürede doldurmak isteyen Yiğidolar, daha önce de gündeme gelen Sergen Yalçın’la yeniden temasa geçti. Kırmızı-Beyazlı ekip, sezon başında da teknik direktörlük için Sergen Yalçın’la görüşmüş ancak daha sonra yola Roberto Carlos’la devam etme kararı almıştı. Sergen Yalçın’ın bu kez Sivasspor’la anlaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ligde son olarak Gaziantepspor’u çalıştıran Yalçın, kısa sürede takıma ivme kazandırmış, oynattığı futbolla büyük beğeni toplamıştı. Yalçın göreve gelmeden önce ligde çok zor günler geçiren Gaziantepspor, genç çalıştırıcı ile birlikte çıktığı 15 maçta 8 galibiyet 4 mağlubiyet ve 3 beraberlik alarak müthiş bir çıkış yakalamıştı.

O dönem 15 maçta topladığı 27 puanla düşme hattından kurtulan Gaziantepspor’da Teknik Direktör Sergen Yalçın, daha sonra kulübün içinde bulunduğu maddi kriz ve yönetimsel sıkıntıları öne sürerek 3-0’lık Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından ekibiyle birlikte istifa etmişti.

Yayınlanma Tarihi:11:55,